Püsküllü Küpe Yapımı

Püsküllü Küpe Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Püsküllü küpe yapımı kolay bir takı tasarım çalışması olduğu için isteyen herkes evde rahatlıkla bu uygulamayı yapabilir. Başkalarında olmayan, farklı takılar kullanmaktan hoşlanıyorsanız bu uygulama sayesinde kendi takınızı tasarlayabilirsiniz. Takı tasarımı yapmaya başlayanlar da bu çalışmayı kolay bir şekilde yapabilirler. Elinizdeki malzemeye ve zevkinize göre bu konuda birçok seçeneğiniz olduğunu söyleyebiliriz. Bu yazımızda evde püsküllü küpe yapımı hakkında bilgiler ve size ilham verecek bazı püskülü küpe modelleri bulabilirsiniz.

Püsküllü Küpe Yapımı

Evde püsküllü küpe yapımı oldukça kolaydır. Sizin bu konuda ilk yapmanız gereken nasıl bir tasarım yapacağınıza karar vermek. Püsküllü halka küpe ya da püskülü sallanan küpe bunlardan hangisini yapacağınıza karar vermelisiniz. Sonrasında halka küpe ya da sallanan küpe yapmak için gerekli malzemeleri temiz etmeniz gerekiyor. Hobi malzemeleri satan yerlerde küpe yapmak için gerekli olan halka, kanca ve kopça gibi malzemeleri bulabilirsiniz. Eğer evde kullanmadığınız takılarınız varsa bunların parçalarını da püsküllü küpe yapmak için kullanabilirsiniz.

Püsküllü küpe yapmak için ayrıca ipe de ihtiyaç vardır. Yapacağınız küpenin modeline göre istediğiniz kalınlıkta ip kullanabilirsiniz. Evde başka çalışmalardan artan ipler varsa bunları da küpe yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Biraz daha şık bir tasarım oluşturmak isterseniz boncuk da kullanmanız mümkün.

Püsküllü Küpe Nasıl Yapılır?

Püsküllü küpe nasıl yapılır? diye merak ediyorsanız bunun için ilk olark püskül yapmayı bilmeniz gerektiğiniz söyleyebiliriz. Eğer püskül yapmayı bilmiyorsanız daha önceden paylaştığımız, kartonla püskül yapımı resimli anlatıma göz atabilirsiniz. Yapmak istediğiniz küpenin modeline göre büyük bir püskül kullanabilir ya da küpeyi birkaç tane küçük püskül ile yapabilirsiniz. Bu konudaki tercih sizin zevkinize bağlı. Evde taşı düştüğü ya da bazı parçaları koptuğu için kullanamadığınız küpeler varsa, sağlam olan parçalarını çıkararak bunlarla harika küpeler yapabilirsiniz. Turistik bir yerde oturuyorsanız evde yapacağınız püsküllü küpeleri satarak aile bütçesine katkıda bulunabilirsiniz. Aşağıda size püsküllü küpe tasarlarken ilham verecek bazı örnek çalışmalar paylaşıyoruz. Bu konuda daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, püsküllü halka küpe yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Püsküllü Küpe-1
Püsküllü Küpe-1
Püsküllü Küpe-2
Püsküllü Küpe-2

 

Püsküllü Küpe-3
Püsküllü Küpe-3
Püsküllü Küpe-4
Püsküllü Küpe-4
Püsküllü Küpe-5
Püsküllü Küpe-5
Püsküllü Küpe-6
Püsküllü Küpe-6

Bir cevap yazın