Püskülden Duvar Süsü Yapımı

Püskülden Duvar Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Püskülden duvar süsü yapımı dışarıdan bakıldığında zor bir uygulama gibi görünse de aslında çok kolaydır. Son dönemlerde dekorasyonda ip ile yapılan dekoratif süslerin kullanımı oldukça yaygındır. Bu tür çalışmalar sayesinde elinizdeki artık ipleri değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Örgü örmeyi sevenlerin elinin altında farklı renklerde ipler ipler bulunabilir. Bu ipleri kullanarak rengarenk bir dekoratif süs yapmanız mümkün. Püskülden duvar süsü yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Püskülden Duvar Süsü Yapımı

Evde ipten duvar süsü yapmak isterseniz bunu için uygulayabileceğiniz farklı çalışmalar mevcuttur. Bugün paylaşacağımız örnek çalışma ipten kolay duvar süsü yapmak isteyenlerin hoşuna gidecektir. Daha önceden buna benzer bir uygulamayı sizlerle paylaşmıştık. Bugünkü çalışmada onunla aynı fakat püsküller biraz daha kalın olarak yapılıyor. Bahsettiğimiz diğer uygulamayı incelemek isterseniz, renkli ipten dekoratif süs yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte ip
  • Makas
  • Duvar süsü yapımında kullanmak için ahşap ya da plastik bir çubuk

Uygulamanın yapımında tek renk ip kullanabileceğiniz gibi isterseniz farklı renklerde ipler kullanarak da çok güzel bir tasarım oluşturabilirsiniz.

Püskülden Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

Püskülden duvar süsü yapmak için biraz ince ipleri tercih ederseniz ortaya güzel bir tasarım çıkacaktır. Malzemeler hazır ise püskülden duvar süsü yapımına başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak ipten uzun bir parça kesin. Bu şekilde 5-6 tane uzun ip parçası yapın ve bunları ortadan ikiye katlayın.
  • Bu ipleri plastik çubuğun altına getirin ve biraz üste doğru çekerek halka şekli verin. Altta kalan ipleri birleştirin ve üstteki halkanın içinden geçirerek düğüm yapın.
  • Böyle ilk püskülü yaptıktan sonra çubuğun üzerine istediğiniz sayıda püskül yapın.
  • Yaptığınız bu püskülleri alt tarafından makas ile V şeklinde kesin. İsterseniz V yerine farklı şekillerde de kesebilirsiniz. Bu konudaki tercih size bağlı.
  • Tüm bu aşamalardan sonra püskülden duvar süsü yapımı tamamdır. Plastik çubuğun iki ucuna ip bağlayarak bu süsü istediğiniz yere asabilirsiniz.

İsterseniz aynı uygulamayı farklı renkte iplerle de yapmanız mümkün. Daha şık bir tasarım oluşturmak isterseniz iplere boncuk ya da başka süs aksesuarları da takabilirsiniz. Bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyeneler için aşağıda, püskülden duvar süsü yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Püskülden Duvar Süsü Yapımı
Püskülden Duvar Süsü Yapımı

Bir cevap yazın