Puding Kapları ile Malzeme Kutusu Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Puding kapları ile malzeme kutusu yapımı kolay bir geri dönüşüm çalışmasıdır. Küçük puding kaplarının sevimli görünümleri olduğu için bunları farklı şekillerde değerlendirebilirsiniz. Evde biriken puding kapları varsa size bahsedeceğimiz kolay geri dönüşüm çalışmasını yaparak bunları değerlendirebilirsiniz. Önerimiz hoşunuza gittiyse puding kapları ile malzeme kutusu yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Puding Kapları ile Malzeme Kutusu Yapımı

Evde malzeme kutusu yapımı için küçük plastik kaplar kullanılabilir. Boş puding kaplarının kenarlarını makas ile kestikten sonra bunları karton bir tabak içine yapıştırarak güzel bir malzeme kutusu yapabilirsiniz. 7 tane puding kabı kullanarak çiçek şeklinde yaptığınız bu kabın içine ataş, toplu iğne gibi malzemeler koyabilirsiniz. Bu kolay çalışmayı okul öncesi çocuklarda rahatlıkla yapabilirler.

Puding Kapları ile Malzeme Kutusu Yapımı-1
Puding Kapları ile Malzeme Kutusu Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

  • 7 tane aynı boyutta puding kabı
  • Makas
  • Karton tabak
  • Yapıştırıcı

Puding Kapları ile Malzeme Kutusu Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise güzel bir malzeme kutusu yapmak için aşağıdaki adımları takip etmeye başlayabilirsiniz.

  • İşe ilk olarak puding kaplarının ağız kısmını makas ile kesmekle başlayın. Bu şekilde 7 tane kap hazırladıktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
  • Bu aşamada daha güzel bir görünüm elde etmek için karton tabağın içine kağıt ya da eva ile kaplama yapabilirsiniz.
  • Puding kaplarından birini ters çevirin ve buna yapışkan sürerek karton tabağın ortasına yapıştırın.
  • Geriye kalan 6 tane kabı da ortadakinin etrafına yapıştırarak çiçek şekli oluşturun.

Tüm bu aşamalardan sonra puding kapları ile malzeme kutusu yapımı tamamdır. Malzemeleri içine koyarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Aynı uygulamayı karton bardak kullanarak da yapabilirsiniz. İsterseniz karton tabağın kenarlarından ince bir kurdele geçirerek buna sepet şeklide verebilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda puding kapları ile malzeme kutusu yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde güzel bir toka kutusu yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız atık malzemelerden toka kutusu yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Puding Kapları ile Malzeme Kutusu Yapımı Resimli Anlatım
Puding Kapları ile Malzeme Kutusu Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial