Puding Kapları ile Duvar Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Puding kapları ile duvar süsü yapımı kolay bir geri dönüşüm çalışması olduğu için evde rahatlıkla yapabilirsiniz. Küçük çocuğunuz varsa onun yediği pudinglerin kaplarını atmak yerine bunlarla dekoratif süs yapmayı deneyebilirsiniz. Farklı renkte kaplar kullanarak rengarenk tasarımlar oluşturabilirsiniz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve duvar süsü yapımının videolu anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Puding Kapları ile Duvar Süsü Yapımı

Evde duvar süsü yapımı için genellikle kağıt, karton, keçe ve eva gibi malzemeler kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra hobi çubukları ile de çok güzel dekoratif süsler yapılmaktadır. Bizim bugün sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada küçük puding kapları kullanılmış. Farklı renklerdeki plastik kaplar uç kısımlarından birbirine yapıştırıldıktan sonra pullarla yapılan süslemeler sayesinde ortaya zarif ve şık bir tasarım çıkmış. Hayal gücünüzü el beceriniz ile birleştirmek isterseniz bu kolay geri dönüşüm çalışmasını yapmayı deneyebilirsiniz.

Puding Kapları ile Duvar Süsü Yapımı-1
Puding Kapları ile Duvar Süsü Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

  • 6 tane puding kabı
  • Silikon tabancası
  • Süsleme yapmak için pul ya da boncuk
  • Dekoratif süsü asmak için ince bir kurdele

Puding Kapları ile Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

Uygulamanın yapımına başlamadan önce pudin kaplarını güzelce yıkayarak temizleyin. Sonrasında güzel bir duvar süsü yapmak için aşağıdaki adımları takip etmeye başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak nasıl bir tasarım yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Puding kaplarını masanın üzerine alt alta ya da yan yana gelecek şekilde uç uca sıralayın.
  • Sonrasında bu kapların alt ve yan taraflarını uçalrından silikon tabancası yardımı ile yapıştırın.
  • Buradan sonrasında plastik kapların alt taraflarına ve bağlantı yerlerine boncuk ya da pul yapıştırarak süsleme yapabilirsiniz.
  • Tüm bu aşamalardan sonra dekoratif suvar süsü yapımı tamamlanmış oluyor. Bunun üst tarafına ince bir kurdele ile sap yaparak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.

Bu yazımızda bahsettiğimiz kolay geri dönüşüm çalışması sayesinde sizde evde çok güzel bir duvar süsü tasarlayabilirsiniz. İsterseniz puding kaplarını bir kartonun üzerine yapıştırarak bunlarla kapı süsü de yapabilirsiniz. Evde bu uygulamayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda puding kapları ile duvar süsü yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Evde değerlendirilmeyi bekleyen yumurta kolisi varsa daha önce paylaştığımız yumurta kolisinden çiçekli duvar süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial