Poşet Dosya ile Cetvel Kitap Ayracı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Poşet dosya ile cetvel kitap ayracı yapımı kolay bir kendin yap çalışması olduğu için isteyen herkes bunu evde rahatlıkla yapabilir. Şeffaf dosya olarak da bilinen poşet dosya ile yapacağınız kitap ayracını kendiniz kullanabileceğiniz gibi sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz. Tasarımın şıklığını tamamlamak için eva ve desenli bant kullanabilirsiniz. Bu şekilde içinde küçük şeker görünümünde süsler olan güzel bir ayraç yapabilirsiniz. Poşet dosya ile cetvel kitap kitap ayracı için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Poşet Dosya ile Cetvel Kitap Ayracı Yapımı

Evde kitap ayracı yapımında çoğunlukla kağıt ve karton gibi malzemeler kullanılmaktadır. Bu tür malzemeleri cetvel şeklinde keserek güzel tasarımlar oluşturulabilir. Bugün size bahsedeceğimiz uygulamada poşet dosya kullanılarak aynı yöntem uygulanmaktadır. Elinizde başka çalışmalardan artan eva parçaları varsa bunları da uygulamanın yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Aynı şekilde kağıt ya da karton parçalar da süsleme için kullanılabilir. Şeffaf dosyayı kestikten sonra kenarlardaki açıklıkları desenli bant ile kapatabilirsiniz. Bu şekilde kitap ayracı daha şık bir görünüme kavuşacaktır. Evde güzel bir cetvel kitap ayracı yapmak isterseniz ilk olarak listedeki malzemeleri temin etmekle işe başlayabilirsiniz.

Poşet Dosya ile Cetvel Kitap Ayracı
Poşet Dosya ile Cetvel Kitap Ayracı

Az sonra size bahsedeceğimiz aşamaları doğru olarak uygularsanız resimde gördüğünüz gibi güzel bir kitap ayracına sahip olabilirsiniz. İsterseniz sevdiğiniz renkte bir fon kartonunu da poşet dosya ile aynı boyutta kesip bunu da içine koyarak daha güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

Poşet Dosya ile Cetvel Kitap Ayracı-1
Poşet Dosya ile Cetvel Kitap Ayracı-1

Gerekli Malzemeler

 • Poşet dosya
 • Kalem
 • Makas
 • Desenli bant
 • Eva parçaları
 • Cetvel

Poşet Dosya ile Cetvel Kitap Ayracı Nasıl Yapılır?

Güzel bir kitap ayracı yapmak isterseniz aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

 • Bir cetvel yardımı ile poşet dosyanın üzerine istediğiniz büyüklükte bir parça çizin.
 • Çizdiğiniz parçayı makas ile güzelce kesin.
 • Eva parçalarını makas ile küçük parçalar halinde kesin. Bu aşamada farklı renkte evalar kullanarak rengarenk bir tasarım oluşturabilirsiniz.
 • Poşet dosyanın açık olan kenarlarından birisini desenli bant ile yapıştırarak kapatın.
 • Açık olan kenardan küçük eva parçalarını koyun ve daha sonra bu kenara da desenli bant yapıştırın.
 • Alt ve üst tarafa da desenli bant yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra cetvel kitap ayracı yapımı tamamlanmış oluyor hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda cetvel kitap ayracı yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Farklı kitap ayraçları kullanmaktan hoşlanıyorsanız daha önce paylaştığımız düğme ile kitap ayracı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Poşet Dosya ile Cetvel Kitap Ayracı Yapımı Resimli Anlatım
Poşet Dosya ile Cetvel Kitap Ayracı Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial