Portakal Kabuğundan Yılbaşı Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde hiç masraf yapmadan ve zorlanmadan yılbaşı süsü yapabileceğiniz çok kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Portakalı yedikten sonra bunun kabuğunu atmak yerine size anlatacağımız yöntemi uygulayarak güzel bir dekoratif süs yapabilirsiniz. Turuncu rengi ve hoş görünümü ile bu dekoratif süsü yılbaşı ağacı süslemesi yapmak içinde kullanabilirsiniz. Önerimiz hoşunuza gittiyse portakal kabuğundan yılbaşı süsü yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Portakal Kabuğundan Yılbaşı Süsü Yapımı

Evde yılbaşı süsü yapmak için kağıt, karton, eva ve keçe gibi birçok farklı malzeme kullanılmaktadır. Farklı bir malzeme ile dikkat çekici bir yılbaşı süsü yapmak isterseniz portakal kabuğu kullanabilirsiniz. Portakal kabuğunu yapmak istediğiniz süse uygun şekilde keserek buna ip takıp kendi tasarımınız olan dekoratif süsü kullanabilirsiniz. Kabuğa kolayca şekil verebilmek için portakalı yarım olarak kesebilirsiniz. Bu şekilde orta büyüklükte yılbaşı süslerini de rahatlıkla yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • Portakal kabuğu
 • Kesme tahtası
 • Bıçak
 • İp
 • Yorgan iğnesi

Portakal Kabuğundan Yılbaşı Süsü Nasıl Yapılır?

Portakal kabuğu ve diğer malzemeler hazır ise yılbaşı süsü yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

 • Portakal kabuğunu kesme tahtasına alın ve bunun üzerine bıçak ile istediğiniz şekli çizerek kabukların fazlalığını çıkarın.
 • Kabuğun üzerine kalp, yıldız ve çam ağacı gibi şekilleri bıçak ile rahatlıkla yapabilirsiniz.
 • Portakal kabuğuna bıçak ile çiçek şekli vermek isterseniz bunun için yarım portakal kabuğuna bıçak ile 4 ya da 6 tane kesik yapın. Kesikleri kabuğun ortasına kadar yaptığınızda çiçek şekli oluşacaktır.
 • Elinizde kurabiye kalıbı varsa bunu da portakal kabuğuna şekil vermek için kullanabilirsiniz.
Portakal Kabuğundan Yılbaşı Süsü Yapımı Resimli Anlatım
Portakal Kabuğundan Yılbaşı Süsü Yapımı Resimli Anlatım
 • Portakal kabuğu ile istediğiniz sayıda şekil yaptıktan sonra ipi yorgan iğnesine geçirin ve kabukları iğne yardımı ile ipe takın.
 • Bunu yaparken süslerin her birini ayrı olarak ipe geçirebileceğiniz gibi isterseniz hepsini uzun bir ipe de geçirebilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra portal kabuğu ile yılbaşı süsü yapımı tamamlanmış oluyor. Kendi tasarımınız olan bu süsleri yılbaşı ağacına bağlayabilir ya da istediğiniz yere uzun bir şerit halinde asabilirsiniz. Yazımızda anlattığımız yöntem sayesinde evde kendi yılbaşı süsünüzü yapabilirsiniz. Portakal kabuğu ve daha farklı malzemeler ile dekoratif süs yapmak isteyenler için aşağıda kolay yılbaşı süsü yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Farklı bir malzeme kullanarak yeni yıl süsü yapmak isterseniz, eva ile kolay yılbaşı süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial