Portakal Kabuğundan Çiçek Yapımı

Portakal Kabuğundan Çiçek Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Portakal kabuğundan çiçek yapımı evde denemek isteyebileceğiniz çok kolay bir uygulamadır. Günümüzde meyve ve sebzelere bıçak ve başka malzemeler yardımı ile çiçek ya da başka şekiller verilmektedir. Bunun yanı sıra domates, portakal ve elma gibi meyve sebzelerin kabuklarından da çok güzel çiçekler yapılmaktadır. Meyve ya da sebzelere şekil vermek zordur fakat isteyen herkes bunların kabuklarından çiçek yapabilir. Bu çiçekler salata süslemesinde ve yemek masası düzenlemesinde kullanılmaktadır. Meyve kabukları güzel görünümleri ve hoş kokuları nedeni ile salon ve mutfağa da farklı bir hava katabilir. Bugün sizlere anlatacağımız uygulamayı yaparak siz de yemek masanızı daha çekici bir hale getirebilirsiniz. Portakal kışın sevilen meyvelerinden olduğu için herkes bu uygulamayı yapmak isteyebilir. Siz de portakal kabuğundan çiçek yapmak isterseniz uygulama hakkındaki detayları ve resimli anlatımı aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane portakal
  • Meyve bıçağı

Portakal Kabuğundan Nasıl Çiçek Yapılır?

Portakal kabuğundan çiçek yapmak ne kadar kolay bunu test etmek için hemen elinize bir portakal ve meyve bıçağı alarak işe koyulabilirsiniz.

  • Çiçek yapmak için bütün halinde bir portakal kabuğuna ihtiyaç var. Bunun için ilk olarak portakalın kabuğunu soyun. Bunu yaparken kabuğu hiç koparmadan tamamını soymaya dikkat etmelisiniz. Kabuğu soyduktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
  • Elinizdeki kabuğu ortadan dışa doğru sıkı bir şekilde sarın. Kabuğun tamamını sarıp bunu ters çevirdiğinizde elinizde güzel bir çiçek olacak.
  • Yapmış olduğunuz çiçeği dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

İsterseniz aynı uygulamayı portakal yerine elma ile de yapabilirsiniz. Salata süslemesi yapmak için de aynı yöntemi domates ve salatalık kabuklarına uygulayabilirsiniz. Bu pratik yöntemi uygulayarak istediğiniz sayıda çiçek yapmanız mümkün. Meyve kabuklarından yapmış olduğunuz çiçekleri cam bir kase ya da kavanozun içine koyarak yemek masasını süslemek için kullanabilirsiniz. Evinizde vereceğiniz özel yemek davetlerinde masa süslemesi yaparken bu yöntem çok işinize yarayabilir.

Portakal kabuğu ile yaptığınız çiçekleri kurutulmuş yaprak ve çiçeklerle bir arada da kullanmanız mümkün. Bu pratik uygulamayı evde denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız portakal kabuğundan çiçek yapımı resimli anlatım size bu konuda ilham verebilir.

Portakal Kabuğundan Çiçek Yapımı
Portakal Kabuğundan Çiçek Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial