Ponponla Ayakkabı Yenileme
Sosyal medyada paylaş

Ponponla ayakkabı yenileme bayanların çok hoşuna gidecek bir kendin yap çalışmasıdır. Bayanların çoğu topuklu ayakkabı giymeyi sever. Bazen çok severek aldığımız bir ayakkabı artık hoşumuza gitmediği için onu giymek istemeyiz. Sizin de kıyıda köşede giymediğiniz ayakkabılar varsa bunları yenileyerek, tekrar kullanabilirsiniz. Ayakkabı yenilemek için uygulanabilecek birçok farklı yöntem mevcuttur. Bunlar arasında en çok uygulananlar; ayakkabıyı boyamak, kumaş ile kaplamak ya da parlak taşlarla süslemektir. Bu tarz çalışmalardan örnekleri her fırsatta sizlerle paylaşıyoruz. Bugün de size ayakkabı yenilemek için kullanabileceğiniz pratik bir uygulamadan bahsetmek istiyoruz. Ponponla ayakkabı yenilemek için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 çift topuklu ayakkabı
  • İstediğiniz renk ve boyutta ponponlar
  • Yapıştırıcı

Bu yöntemi uygulamak için spor ya da klasik tasarıma sahip her türlü ayakkabı kullanılabilir. Özellikle üstü açık topuklu ayakkabılara ponpon ile yapılan süslemeler çok yakışmaktadır.

Ponponla Nasıl Topuklu Ayakkabı Yenilenir?

Ponponla topuklu ayakkabı süslemek için hazır keçe topu ya da ponpon kullanabileceğiniz gibi isterseniz evde kendinizde istediğiniz renk ve boyutta ponponlar yapabilirsiniz. Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • Uygulamayı yapmaya başlamadan önce nasıl bir süsleme yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Düz topuklu bir ayakkabıyı süslemek için ponponları sadece üst tarafa yapıştırabilirsiniz. Ayakkabı bilekten bağlamalı ise bu kısımları da ponponlarla süsleyebilirsiniz. Bot şeklinde bağcıklı bir ayakkabıyı süslemek için bağcıklarına da ponpon ile süsleme yapabilirsiniz.
  • Bu pratik uygulama ile yazlık terlik ve sandaletleri de rahatlıkla süsleyebilirsiniz. Ponponlarla süsleme yaparken topuklu ayakkabının tasarımını da göz önünde bulundurursanız sonuç sizi memnun edecektir.
  • Nasıl bir tasarım yapacağınıza karar verdikten sonra ponponlara yapıştırıcı sürerek bunları tek tek istediğiniz yerlere tutturabilirsiniz.
  • Sürdüğünüz yapıştırıcı kuruduktan sonra yeni ayakkabınızı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu çok kolay kendin yap çalışması sayesinde eski ayakkabılarınızı evde rahatlıkla yenileyebilirsiniz. Kız çocuklarının ayakkabılarını da bu yöntemi uygulayarak süslemeniz mümkün. Farklı tarzınızla ayakkabılarınızla da dikkat çekmek isterseniz siz de bu çalışmayı yapmayı deneyebilirsiniz. Ponponla ayakkabı süslemek isterseniz aşağıdaki görsellerden ilham alabilirsiniz.

Ponponla Ayakkabı Yenileme
Ponponla Ayakkabı Yenileme
Ponponla Ayakkabı Yenileme-1
Ponponla Ayakkabı Yenileme-1
Ponponla Ayakkabı Yenileme-2
Ponponla Ayakkabı Yenileme-2

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial