Ponpondan Nasıl Uğur Böceği Yapılır?

Ponpondan Nasıl Uğur Böceği Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Ponpondan nasıl uğur böceği yapılır? diye merak ediyorsanız bu yazımızda sorunuzun cevabını bulabilirsiniz. Uğur böceği kırmızı rengi ve siyah benekleri ile sevimli bir canlıdır. Bu özelliği nedeni ile okul öncesi etkinliklerde ve dekoratif süs yapımında sıkça kullanılmaktadır. Sitemizde bu tür çalışmalardan birçok farklı örnek bulabilirsiniz. Bugün size bahsedeceğimiz uygulamada da ponpon ile sevimli bir uğur böceği yapılıyor. Kolay bir uygulama olduğu için isteyen herkes bunu evde rahatlıkla yapabilir. Elinizde başka çalışmalardan kalan kırmızı ve siyah yün ip varsa bunları da ponpon yaparak değerlendirebilirsiniz. Ponpon ile uğur böceği yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Ponpondan Nasıl Uğur Böceği Yapılır?

Ponpondan uğur böceği yapmak sizin için keyifli bir uğraş olabilir. Yün iplerden yapacağınız sevimli uğur böceklerini çocuk ve bebek odasının dekorunda kullanabilirsiniz. Yapacağınız rengarenk uğur böceklerinden çok güzel dekoratif süsler de tasarlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane çatal
  • Kırmızı ve siyah yün ip
  • Karton parçası
  • Makas

Küçük bir uğur böceği yapmak isterseniz ponpon yapmak için tatlı çatalı kullanabilirsiniz. İsterseniz ponpon yapmak için farklı yöntemler de kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Ponpondan Uğur Böceği Yapımı

Ponpon ile uğur böceği yapmak oldukça kolaydır. Uygulama öncesinde yapacağınız uğur böceğinin boyutuna karar vererek buna uygun malzeme temin etmeniz gerekiyor. Evde ponpon yapmak için en ideal malzemeler çatal ve kartondur. İsterseniz siz de bunlardan kullanabilirsiniz. Hiçbir şey bulamazsanız ipi elinize sararak da ponpon yapmanız mümkün. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan uygulamanın yapılışını anlatmaya başlayalım.

  • İlk olarak kırmızı ipi bir kartona ya da çatala sıkı bir şekilde sarın.
  • Bunun uç tarafına da siyah ipten biraz sarın. ( Bu siyah ipler uğur böceğinin beneklerini oluşturacak. )
  • Yeteri kadar ip sardıktan sonra bunun ucunu makas ile kesin. Tam ortasından ip ile bağlayın ve iki kenarından makas ile keserek ponponu yapın.
  • Sonraki aşamada bir tane de siyah ponpon yapın. Bu ponpon uğur böceğinin başı olacağı için diğerinden biraz daha küçük olmalı.
  • Her iki ponponu da bu şekilde hazırladıktan sonra bunları birbirine güzelce tutturun.
  • Son olarak uğur böceğinin gözlerini ve antenlerini de yaparak uygulamayı tamamlayın.

Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde evde çok güzel uğur böcekleri yapabilirsiniz. İsterseniz uğur böceğini turuncu, pembe ya da sarı renkli olarak da yapabilirsiniz. Renk konusundaki tercihi size bırakıyoruz. Uğur böcekli dekor ürünleri kullanmaktan hoşlanıyorsanız sizlerle daha önceden paylaştığımız, ponponlardan uğur böceği paspas yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz. Evde bu pratik uygulamayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda, ponpondan uğur böceği yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Ponpondan Nasıl Uğur Böceği Yapılır
Ponpondan Nasıl Uğur Böceği Yapılır

Bir cevap yazın