Ponpondan Limon Yapımı

Ponpondan Limon Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Ponpondan limon yapımı evde meyve şeklinde dekoratif süs yapmak isteyenlerin uygulayabileceği en kolay kendin yap çalışmalarından birisidir. Tığ ya da şiş ile örülen meyve şeklindeki süsler mutfak ya da diğer odalarda dekoru daha güzel hale getirmek için kullanılmaktadır. Örgü örmeyi bilmeyenlerde böyle güzel dekoratif süsler yapabilsinler diye bugün sizlerle ponpondan limon yapabileceğiniz bir uygulama paylaşıyoruz.

Ponpondan Limon Yapımı

Ponpondan limon yapmak oldukça kolaydır. Ponpon yapmayı biliyorsanız bu uygulamayı hiç zorlanmadan yapabilirsiniz. Uygulamayı yaparken tek dikkat etmeniz gereken nokta limona uygun renkte ipler kullanmak. Bu tarz uygulamalarda yapılan meyvenin belirgin olması için birkaç farklı renkte ip kullanılarak meyvenin kendisi, yaprak ve çekirdekleri yapılmaktadır. Evde ponpondan limon yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini aşağıda paylaşıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • Sarı ve beyaz yün ip
  • Karton
  • Makas

İsterseniz limonu yapmak için sarı yerine yeşil ip de kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Ponpondan Limon Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise hiç vakit kaybetmeden ponpondan limon yapmaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak kartona bir kat beyaz ip sarmakla işe başlayın.
  • Daha sonra bunun üzerine birkaç sıra sarı ip sarın. Bunu yaparken aralarda biraz boşluk bırakmalısınız.
  • Sonrasında bir sıra daha beyaz ip sarın.
  • Sonraki aşamada beyazın ortasına birkaç kat sarı ip sarın.
  • Sonraki aşamada 1 kat beyaz 1 kat da sarı ip sarın.
  • Son aşamada ip öbeğinin kenarından makası sokarak dikkatli bir şekilde kesin. İpleri elinizle açtırıp aradaki çıkıntıları makas ile düzelterek ponpondan limon yapımını tamamlayabilirsiniz.

Bu kolay uygulama sayesinde evde çok güzel limon şeklinde bir dekoratif süs yapabilirsiniz. İsterseniz bu limona zincir örgü ile sap yaparak bunu istediğiniz yere asmanız mümkün. Birkaç tane ponpon limon yapıp bunlar dekoratif bir kasenin içine koyarak evinizin dekorunda farklılık oluşturabilirsiniz. Bu sevimli limondan çocuğunuza oynaması için de yapabilirsiniz. Evde bu çalışmayı yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda ponpondan limon yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Bu tür çalışmalar yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önceden paylaştığımız ponpondan çilek yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Ponpondan Limon Yapımı-1
Ponpondan Limon Yapımı-1
Ponpondan Limon Yapımı
Ponpondan Limon Yapımı

Bir cevap yazın