Ponpondan Kivi Yapımı

Ponpondan Kivi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Ponpondan kivi yapımı isteyen herkesin yapabileceği kolay bir kendin yap çalışmasıdır. Yün ile yapılan ponponlar kıyafet süslemesinden dekoratif süs yapımına kadar farklı şekillerde kullanılmaktadır. Elinizde artık yün ipler varsa bunları ponpon yaparak değerlendirebilirsiniz. Örgü meyveler dekoratif süs yapımında sıkça kullanılmaktadır. İsterseniz siz de ponpondan meyve yaparak bunu dekoratif süs olarak kullanabilirsiniz. Ponpondan kivi yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Ponpondan Kivi Yapımı

Ponpon yapmayı bilenler ponpon kivi yapımında zorlanmayacaklardır. Eğer ponpon yapmayı biliyorsanız daha önceden paylaştığımız karton ile ponpon yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Ponpondan meyve yapmak için tek yapmanız gereken ponpon yapımı sırasında ipleri yapacağınız meyvenin rengine uygun bir şekilde sarmaya dikkat etmek. Elinizde uygun renkte ipler varsa hemen ponpondan kivi yapmak için kolları sıvayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Karton
  • Beyaz, siyah, yeşil ve kahverengi ip
  • Makas

Ponpondan Nasıl Kivi Yapılır?

Malzemeler hazır ise ponpondan kivi yapmak için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde takip etmeniz yeterlidir.

  • İlk olarak kartona beyaz ip sarmakla işe başlayın. Bu parça kivinin içi olacağı için tek sıra sarmanız yeterlidir.
  • Daha sonra beyazın üzerine ince bir kat da siyah ip sarın. Bunu yaparken beyazın üzerini tamamen siyah ip ile kaplamayın arada beyaz boşluklar kalması gerekiyor.
  • Kartona anlattığımız şekilde beyaz ve siyah ip sardıktan sonra birkaç sıra da yeşil ip sarın.
  • En son kahverengi ipi de diğer ipleri kapatacak şekilde birkaç sıra sarın.
  • Şimdi sıra geldi ponpondan kiviyi yapmaya.
  • Makası iplerin kenarından sokun ve dikkatli bir şekilde ipleri kesin. Son olarak çıkıntı ipleri keserek kivi yapımını tamamlayabilirsiniz.

Size bahsettiğimiz bu kolay kendin yap çalışması sayesinde evde kivi şeklinde çok güzel dekoratif süsler yapabilirsiniz. Aynı yöntemi ponpondan karpuz, limon ve çilek gibi meyveler yapmak için de uygulayabilirsiniz. Bu çalışmayı evde denemek isteyenlerin konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmaları için aşağıda ponpondan kivi yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Bu tür kolay kendin yap çalışmaları ilgi alanınıza giriyorsa daha önceden paylaştığımız yün ponponla nasıl harf yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Ponpondan Kivi Yapımı-1
Ponpondan Kivi Yapımı-1
Ponpondan Kivi Yapımı-2
Ponpondan Kivi Yapımı-2
Ponpondan Kivi Yapımı
Ponpondan Kivi Yapımı

Bir cevap yazın