Ponpondan Cupcake Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Ponpondan cupcake süs yapımı evde keyif alarak uygulayabileceğiniz bir kendin yap çalışmasıdır. Evde süsleme yapmak için kullanılacak en ideal malzemelerden birisi de ponpondur. Yapımı çok kolay olduğu için birçok kendin yap çalışmasında bu sevimli toplar kullanılmaktadır. Ponponlarla yapılan süslemeler canlı renkleri ve sevimli görünümleri ile dikkat çektiği için biz de bugün sizlere ponpondan cupcake yapımından bahsetmek istiyoruz. Elinizde başka çalışmalardan artan ipler varsa bunları da cupcake süs yaparak değerlendirebilirsiniz. Bu güzel çalışmayı denemek isterseniz gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Ponpondan Cupcake Süs Nasıl Yapılır?

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte bir ip
  • Ponpon yapmak için yuvarlak bir halka
  • Makas
  • Kağıt cupcake kalıbı
  • Süslemesi için minik bir ponpon
  • Yapıştırıcı

Ponpondan Cupcake Yapımı

Evinizin dekorunda farklı süsler kullanmaktan hoşlanıyorsanız bu cupcake şeklindeki süslemeler bu anlamda çok işinize yarayabilir. Ponpondan cupcake süs yapmak için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamak yeterlidir.

  • İlk olarak ponpon yapmakla işe başlamanız gerekiyor. Güzel bir süs olması için ipi biraz fazla sararak dolgun bir ponpon yapmanızı tavsiye ediyoruz.
  • Ponponu yaptıktan sonra bunun üzeri için de başka bir renk ip ile minik bir ponpon yapabilir ya da kiraza benzer başka bir süs de kullanabilirsiniz. Bunu ponponun üzerine güzelce yapıştırın.
  • Sonraki aşamada cupcake kalıbına yapıştırıcı sürün ve bunun üzerine ponponu yerleştirip hafifçe bastırarak yapışmasını sağlayın.
  • Bu şekilde istediğiniz kadar cupcake süs yaptıktan sonra bunları bir ipe geçirerek istediğiniz yere asabilir ya da bir tabağa yerleştirerek dekoratif süs olarak kullanabilirsiniz.

Rengarenk iplerden yapacağınız cupcake süsleri çocuğunuzun odasında dekor ürünü olarak da kullanabilirsiniz. Evde doğum günü kutlaması yapacağınız zaman bu tarz bir süsleme ortama farklı bir hava katabilir. İsterseniz renkli kağıtlardan külahlar yaparak bunların içine ponpon koyup dondurma şeklinde süslemeler de yapmanız mümkün. Bu tarz süslemeler çocuk odası için oldukça idealdir. Siz de evde ponpon ile cupcake süs yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız örnek çalışmadan ilham alabilirsiniz.

Ponpondan Cupcake Süs Yapımı
Ponpondan Cupcake Süs Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial