Ponpon İle Nasıl Taç Süslenir?

Ponpon ile Nasıl Taç Süslenir
Sosyal medyada paylaş

Ponpon ile nasıl taç süslenir? diye merak ediyorsanız bu sorunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz. Yün ip ile yapılan ponponlar şık görünümleri ile dikkat çektiği için birçok hobi çalışmasında ponpon kullanılır. Başka çalışmalardan elinizde kalan ipleri değerlendirmenin en kolay yollarından birisi de bunlardan ponpon yapmaktır. Son yıllarda kız çocuklarının sadece kıyafetleri değil toka ve taçlarında da bu sevimli aksesuarı görmekteyiz. Kız çocuğunuz varsa onun tacını ponponlarla süsleyerek daha güzel bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken listedeki malzemeleri temin etmek ve aşağıda bahsedeceğimiz adımları uygulamak.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte yün ip
  • Makas
  • ponpon yapmak için karton ya da ahşap halka
  • Plastik ya da metal taç
  • Yapıştırıcı

Güzel bir tasarım oluşturmak için kullanacağınız tacın ince olması gerekmektedir.

Ponpon ile Taç Süslemesi

Ponponla taç süslemek çok kolay bir uygulamadır. Bunun için istediğiniz renkte ip kullanabilirsiniz. Daha güzel bir süsleme yapmak için isterseniz ebruli iplerden de kullanmanız mümkün. Eğer ponpon yapmayı bilmiyorsanız bu konu hakkındaki detayları renkli iplerden ponpon yapımı yazımızda bulabilirsiniz. Şimdi gelelim ponpon ile nasıl taç süsleyeceğinize.

  • Taç süslemesi için büyük ponpon kullanmayı düşünüyorsanız 2 ya da 3 tane ponpon yapmanız yeterlidir. Bu ponponlar aynı renkte olabileceği gibi isterseniz farklı renklerde de yapabilirsiniz. Tasarım konusundaki tercihi size bırakıyoruz.
  • Sonraki aşamada yaptığınız ponponları taca tutturmanız gerekiyor. Bunun için silikon tabancası kullanabilir ya da ponponları yaptığınız ip yardımı ile bunları taca bağlayarak tutturabilirsiniz.
  • Bu şekilde 2 ya da 3 tane ponponu taca yapıştırdıktan sonra taç süslemesi tamamdır. Yapışkan kuruduktan sonra kızınız tacı hemen kullanmaya başlayabilir.

İsterseniz aynı uygulamayı küçük ponponlarla da yapmanız mümkün. Tacı ponponla süslemeden önce bunu ince bir kurdele ile kaplayıp daha sonra ponponları takabilirsiniz. Bu kolay uygulama sayesinde kızınıza çok yakışacak bir taç yapabilirsiniz. Her türlü düz tacı bu yöntemi kullanarak süsleyebilirsiniz. Siz de evde kolay taç süslemesi yapmak isterseniz aşağıdaki görselden ilham alabilirsiniz. Taç süslemesini ponpon yerine keçe ya da eva ile de yapabilirsiniz.

Ponpon ile Nasıl Taç Süslenir
Ponpon ile Nasıl Taç Süslenir

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial