Polar Kumaştan Ahtapot Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Polar kumaştan ahtapot yapımı evde keyif alarak uygulayabileceğiniz bir kendin yap çalışmasıdır. Küçük çocuklar için yün ve keçe gibi malzemeler kullanılarak çok güzel oyuncaklar yapılmaktadır. Polar kumaşta yumuşak ve kolay şekil alan yapısı ile çocuklara oyuncak yapmak için ideal bir malzemedir. Çocuğunuz için güzel bir oyuncak tasarlamak isterseniz polar kumaştan ahtapot yapmayı deneyebilirsiniz. Bunun için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını yazımızı devamında bulabilirsiniz.

Polar Kumaştan Ahtapot Yapımı

Evde çocuklar için oyuncak ahtapot yapımı için keçe ya da polar gibi kumaşların yanı sıra ip de kullanabilirsiniz. İp ile ahtapot nasıl yapılır merak ediyorsanız daha önceden paylaştığımız , ipten ahtapot yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. İp ya da çeşitli kumaşlarla yapacağınız oyuncaklar küçük çocukların çok hoşuna gitmektedir. Çocuğunuz çok küçükse ona yapacağınız oyuncaklara koparıp yutabileceği düğme ya da boncuk gibi aksesuarlar dikmeyin. Bunun yerine kumaş ya da keçe ile göz ve diğer süslemeleri yaparak dikebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • İstediğiniz renkte polar kumaş
 • Makas
 • Yuvarlak köpük top ya da elyaf
 • Bir parça ip
 • İnce kurdele parçaları
 • Bir parça kumaş ( ahtapota bandana yapmak için )
 • Siyah, beyaz ve gri keçe parçaları ahtapota göz yapmak için. İsterseniz bunun için oyuncak göz kullanabilirsiniz.

Polar Kumaştan Nasıl Ahtapot Yapılır?

Polar kumaştan ahtapot yapmak için ilk olarak kumaşı makas ile kare şeklinde kesin. Sonrasında aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

 • Polar kumaşı masanın üzerine güzelce yayın. Bunun tam ortasına yuvarlak köpüklü topu koyun ve bunun altından ip dolayarak sıkı bir şekilde bağlayın. Elyaf kullanacaksanız bunu elinizle yuvarladıktan sonra aynı şekilde elyafın içine yerleştirebilirsiniz.
 • Sonraki aşamada poların alt tarafından makas ile istediğiniz kalınlıkta şeritler kesin. Bu şeritleri saç örgüsü şeklinde öreceğiniz için keserken sayılarını ona göre ayarlamalısınız.
 • Kestiğiniz şeritleri üçerli gruplara ayırın ve bunları saç örgüsü şeklinde ördükten sonra uçlarına kurdele takın.
 • Ahtapotun başına kumaştan bandana yaptıktan sonra gözleri de yaparak polar kumaştan ahtapot yapımını tamamlayabilirsiniz.

Aynı uygulamayı polar yerine keçe ile de yapabilirsiniz. Evde başka çalışmalardan artan kumaşınız varsa bununla da aynı yöntemi uygulayarak sevimli bir ahtapot yapabilirsiniz. Evde bu uygulamayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda, polar kumaştan ahtapot resimli anlatım paylaşıyoruz.

Polar Kumaştan Ahtapot Resimli Anlatım
Polar Kumaştan Ahtapot Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial