Plastik Şişe Kapaklarındaki Yazı Nasıl Silinir?

Plastik Şişe Kapaklarındaki Yazı Nasıl Silinir
Sosyal medyada paylaş

Plastik şişe kapaklarındaki yazı nasıl silinir sorusunun cevabını öğrenerek siz de bu kapaklarla çok güzel dekoratif ürünler yapabilirsiniz. Plastik şişelerin rengarenk kapakları ile bardak altlığı, çiçek ve daha birçok dekoratif ürün yapılabilir. Bu tür çalışmalar yapmak istediğinizde plastik kapakların üzerindeki yazıları silmeniz gerekebilir. Daha önceden evde bu tür çalışmalar yapmadıysanız bu yazıları nasıl çıkaracağınızı bilmiyor olabilirsiniz. Bu konuda ihtiyacınız olan bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Plastik Şişe Kapaklarındaki Yazı Nasıl Silinir?

Plastik kapaktaki yazıyı silmek için uygulayabileceğiniz en basit yöntem bu kapağı sıcak su ve bulaşık deterjanı ile yıkamak ve sonrasında bulaşık süngerinin sert olan yeşil tarafı ile ovalamaktır. Yöntemi uygulamak için bir kabın içine sıcak su ve bulaşık deterjanını alın. Yazısını çıkarmak istediğiniz kapağı birkaç dakika bunun içinde beklettikten sonra bulaşık süngerinin yeşil tarafı ile güzelce ovalayın.

Bazı kapaklardaki yazılar bu şekilde kolayca çıkmaktadır. Kapakların bazılarındaki yazılar ise baskı şeklinde olduğu için bunları çıkarmak daha zor olabilir. Kapakların üzerindeki yazıları kazıyarak çıkarmak isteseniz çok az bir kısmı çıkarken geri kalan yerleri kalacaktır. Böyle bir durumda boşa zaman harcamak yerine plastik şişe kapağındaki yazıları çıkarmak için uygulanan en etkili yöntemi deneyebilirsiniz.

Aseton ile Plastik Şişe Kapağındaki Yazı Nasıl Çıkar?

Oje çıkarmak için kullanılan aseton plastik şişe kapaklarındaki yazılar üzerinde de etkili olmaktadır. Bu pratik yöntemi uygulamak isterseniz biraz pamuk ve aseton temin etmeniz gerekiyor. Malzemeler hazır ise pamuğun üzerine biraz aseton dökün ve bu pamuğu kapağın üzerindeki yazıya sürün. Bu şekilde ovaladığınızda birkaç dakika içinde kapaktaki yazı çıkacaktır. Bu şekilde kapağın üzerindeki yazıyı kazımakla uğraşmadan kolaylıkla çıkarabilirsiniz.

Bu yazımızda pet şişe kapağındaki yazıyı çıkarmak için uygulayabileceğiniz en etkili yöntemleri sizlerle paylaştık. Aseton ile kapağın üzerindeki yazıyı silmek isterseniz aşağıda paylaştığımız resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Plastik şişe kapaklarındaki yazıları çıkardıktan sonra bunları değerlendirmek isterseniz daha önce paylaştığımız pet şişe kapağı ile çiçek yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Aseton ile Plastik Şişe Kapağındaki Yazıyı Çıkarma
Aseton ile Plastik Şişe Kapağındaki Yazıyı Çıkarma

Bir cevap yazın