Plastik Kutudan Kolay Şekerlik Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Plastik kutudan kolay şekerlik yapımı başlığı altında sizlerle boş plastik kutuları değerlendirebileceğiniz kolay bir geri dönüşüm uygulaması paylaşıyoruz. Tıpkı plastik şişeler gibi plastik kutular da farklı şekillerde değerlendirilebilir. Biraz hayal gücü, biraz da el becerisi ile bu tür kapları çöpe atmak yerine güzel dekoratif ürünler tasarlayabilirsiniz. Evinizin mutfağında atılmayı bekleyen boş plastik kap varsa size bahsedeceğimiz çalışmayı yaparak bunu güzel bir şekerliğe dönüştürebilirsiniz. Önerimiz dikkatinizi çektiyse uygulama hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Plastik Kutudan Kolay Şekerlik Yapımı

Evde plastik kutudan şekerlik yapmak için farklı yöntemler uygulanabilir. Bu kapları boyayarak ya da üzerlerini uygun malzemeler ile kaplayarak güzel tasarımlar yapabilirsiniz. İsterseniz bizim yaptığımız gibi plastik kutunun tamamı yerine sadece kapağına da süsleme yapabilirsiniz. Bu konuda tek dikkat etmeniz gereken nokta çok ince olmayan, dayanıklı kaplar kullanmak. Bugün size bahsedeceğimiz uygulamayı yaparak hem elinizdeki boş plastik kapları hem de başka çalışmalardan artan eva parçalarını değerlendirebilirsiniz.

Plastik Kutudan Şekerlik
Plastik Kutudan Şekerlik

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane kapaklı plastik kutu
  • Farklı renkte eva
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • Kürdan

Uygulamanın yapımında yuvarlak ya da kare her şekilde plastik kutu kullanılabilir.

Plastik Kutudan Şekerlik Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede güzel bir şekerlik yapabilirsiniz. Uygulamaya başlamadan önce plastik kutunun üzerinde ve kapağında yapışkanlı kağıt varsa bunları çıkararak güzelce temizlemeniz gerekmektedir.

  • Kapak süslemesi yapmak için evaları makas yardımı ile küçük parçalar halinde kesin.
  • Sonrasında plastik kapağı ön yüzü size bakacak şekilde düz bir zemine yerleştirin.
  • Kapağa yapıştırıcı sürerek eva parçalarını tek tek yapıştırın. Aralarda boşluk kalırsa bunları kürdan ile ittirerek birleştirebilirsiniz.
  • Kapağın üzerini tamamen eva ile kapladıktan sonra şekerliğin içine şeker koyarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

İsterseniz evaları küçük parçalar halinde kesmek yerine küçük çiçek, kalp ya da başka şekillerde de kesebilirsiniz. Kapağa yaptığınız süslemenin aynısını plastik kutunun üzerine de yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız, plastik kutudan şekerlik yapımı resimli anlatım size bu konuda ilham verebilir. Kolay gelsin. Evde bu tür çalışmalar yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önce paylaştığımız, pet şişeden şekerlik yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Şekerlik Yapımı Resimli Anlatım
Şekerlik Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial