Plastik Kaşıktan Uğur Böceği Yapımı

Plastik Kaşıktan Uğur Böceği Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Plastik kaşıktan uğur böceği yapımı küçük çocukların evde zevk alarak yapacakları bir okul öncesi etkinliktir. Pikniğe giderken ya da evde verdiğimiz özel davetlerde işimizi kolaylaştıran plastik kaşıklar aynı zamanda dekoratif ürün yapımı için en hesaplı malzemelerden birisidir. 3 tane plastik kaşık ve akrilik boyalar ile çocuğunuza güzel bir çalışma yaptırabilir, bu sayede onunla evde keyifli vakit geçirmenin tadını çıkarabilirsiniz. Plastik kaşıklardan uğur böceği yapma fikri ilginizi çekti ise aşağıda gerekli malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 3 tane plastik kaşık
  • 1 tane düz yuvarlak düğme. Bununla uğur böceğinin başı yapılacak düğme yerine aynı işlevi görecek başka bir plastik parça da kullanılabilir.
  • Makas veya başka kesici bir alet
  • Kırmızı ve siyah akrilik boya
  • Beyaz akrilik boya ya da göz yerine kullanılabilecek herhangi bir aksesuar
  • Yapışkan

Plastik Kaşıktan Uğur Böceği Nasıl Yapılır?

Plastik kaşıktan uğur böceği nasıl yapılır? sorusunun cevabını aşağıda tüm detayları ile birlikte paylaşıyoruz. Uygulamayı yapacak olanlara kolay gelsin.

  • Uğur böceği yapımında plastik kaşıkların sadece kaşık olan kısımları kullanılacağı için ilk olarak saplarının makas ile kesilmesi gerekiyor. Kaşıkların üçünün de saplarını kestikten sonra bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.
  • Kaşıklardan 2 tanesini kırmızıya, üçüncüsünü de siyaha boyayın. Kırmızı parçalar kanat olacak bunların üzerine küçük fırça darbeleri ile benekler yapın. Düğmeyi de siyaha boyayın ve üzerine beyaz boya ile iki tane göz yapın.
  • Bir süre boyanın kurumasını bekleyin. Sonrasında siyah parçayı en alta kanatları da birbirinin üstüne yapıştırın. En son başı da ön taraftaki birleşim yerine yapışkan ile sabitleyin.

Tüm bu aşamalardan sonra sevimli uğur böceği hazır. Bunu istediğiniz yere dekor ürünü olarak koyabilir ya da mıknatıs takarak buzdolabı süsü olarak kullanabilirsiniz. Aynı çalışmayı kırmızı yerine farklı boyalar ile yaparak rengarenk uğur böcekleri tasarlayıp bunları çocuğunuzun odasını dekore etmek için de kullanabilirsiniz. Bu proje okul öncesi çocuklara özel olduğundan plastik kaşıkların sapını kesmekte ve kanatları yapıştırmakta çocuğunuzun yardıma ihtiyacı olabilir. Bunun dışında boyama ve kanatları süsleme aşaması çocuğunuza bırakmalısınız. Dilerseniz yaptığınız uğur böceğinin üzerini pul ya da minik parlak boncuklar ile süsleyerek bunu şık bir dekor ürünü olarak da değerlendirebilirsiniz.

Uygulamayı deneyecek olanlara yardımcı olması için aşağıda plastik kaşıktan uğur böceği yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Resimdeki tüm aşamalar dikkatlice yapıldığında ortaya çok güzel bir uğur böceği çıkacaktır.

Plastik Kaşıktan Uğur Böceği Yapımı
Plastik Kaşıktan Uğur Böceği Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial