Plastik Kaşıklardan Vazo Yapımı

Plastik Kaşıklardan Vazo Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Plastik kaşıklardan vazo yapımı sayesinde evde atılmayı bekleyen küçük cam kavanozları değerlendirebilirsiniz. Ev dekorasyonunda vazo kullanımı oldukça yaygındır. Vazoların içine koyulan gerçek ya da yapay çiçekler sayesinde eviniz daha şık bir görünüme kavuşabilir. Cam kavanoz ile vazo yapmak için bunu boyamanız ya da kaplamanız gerekiyor. Cam kaplaması yapmak için uygulayabileceğiniz farklı yöntemler mevcuttur. Bu yazımızda bahsedeceğimiz çalışmada da kavanozun yüzeyi plastik malzeme ile kaplanıyor. Güzel bir dekoratif vazoya ihtiyacınız varsa uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Plastik Kaşıklardan Vazo Yapımı

Evde dekoratif vazo yapmak isterseniz bunun için kullanabileceğiniz en ideal malzemelerden birisi de plastik kaşıklardır. Plastik kaşıklar hem ucuzdur hem de bunları boyamak ve üzerlerine süs aksesuarları yapıştırmak oldukça kolaydır. Bunların sap kısımlarını kestikten sonra geri kalanını kullanarak harika bir tasarım oluşturabilirsiniz. Plastik kaşıkları yaldızlı ya da simli boyalarla renklendirerek salon ya da oturma odanızda kullanabileceğiniz çok şık bir vazoya sahip olabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Küçük bir cam kavanoz
  • Plastik kaşık
  • İstediğiniz renkte sprey ya da akrilik boya
  • Bıçak ( plastik kaşıkların saplarını kesmek için )
  • Yapıştırıcı

Plastik kaşıklarla dekoratif vazo yapmak için her türlü düz kavanozu kullanabilirsiniz.

Plastik Kaşıklardan Nasıl Vazo Yapılır?

Uygulamayı yapmaya başlamadan önce cam kavanozun üzerinde yapışkanlı etiket varsa bunu çıkarın. Kavanozu güzelce yıkayıp kuruttuktan sonra dekoratif vazo yapımına başlayabilirsiniz.

  • Plastik kaşıkların saplarını bir bıçak yardımı ile kesin. Yeterli sayıda kaşık paçası hazırladıktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
  • Plastik kaşık parçalarını cam kavanozun ağız kısmına yapıştırın. Bu şekilde en alta kadar kavanozun üzerini plastik ile kaplayın.
  • Plastik kaşıklardan vazo yapımını bu şekilde tamamladıktan sonra ister bu hali ile kullanabilir, isterseniz dilediğiniz bir renge boyayabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Yaptığınız vazonun daha şık görünmesini isterseniz üzerine boncuk ya da küçük parlak taşlar yapıştırabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda, plastik kaşıklardan vazo yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Bu tür çalışmalar ilginizi çekiyorsa daha önce paylaştığımız plastik kaşıklardan dekoratif kase yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Plastik Kaşıklardan Vazo Yapımı
Plastik Kaşıklardan Vazo Yapımı

Bir cevap yazın