Plastik Kaşıklardan Dekoratif Kase Yapımı

Plastik Kaşıklardan Dekoratif Kase Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Plastik kaşıklardan dekoratif kase yapımı isteyen herkesin evde rahatlıkla yapabileceği bir çalışmadır. Küçük ve zarif dekoratif kaseler ev dekorunda sıklıkla kullanılmaktadır. Bu kaselere yapay çiçek koyulabilir ya da bunlar mumluk olarak da kullanılabilir. Sizin de böyle bir dekoratif kaseye ihtiyacınız varsa bunu evde kendiniz de yapabilirsiniz. Evde dekoratif kase yapımında plastik kaşık kullanarak harika bir tasarıma imza atabilirsiniz. Bu çalışmayı yapmak için ihtiyacınız olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Plastik Kaşıklardan Dekoratif Kase Yapımı

Evde güzel bir dekoratif kase yapmak isterseniz bunun en kolay yolu cam ya da plastik bir malzeme kullanmaktır. Yapacağınız tasarımı aynı zamanda mumluk olarak da kullanmak isterseniz o zaman ısıya dayanıklı bir malzeme olan camı kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Cam bardak ya da cam bir kasenin dışını uygun malzemelerle kaplayarak çok güzel bir kase yapabilirsiniz. Evde kullanmadığınız cam bardak ya da kaseler varsa bunları da uygulamayı yaparken kullanarak değerlendirmeniz mümkün.

Gerekli Malzemeler

  • Cam bir kase
  • Plastik kaşık
  • Plastik kaşıkların sapını kesmek için bıçak
  • İstediğiniz renkte sprey boya
  • Yapıştırıcı
  • Mum

Plastik Kaşıklardan Dekoratif Kase Nasıl Yapılır?

Zarif bir dekoratif kase yapmak isterseniz bunun için küçük bardak ya da kaseleri kullanabilirsiniz. Bu şekilde yapacağınız dekor ürününü mumluk olarak da kullanma imkanı bulabilirsiniz. Şimdi gelelim uygulamanın nasıl yapılacağına.

  • İlk olarak plastik kaşıkların sap kısımlarını bıçak ile güzelce kesin.
  • Sonraki aşamada kestiğiniz kaşıkları sprey ya da akrilik boya ile istediğiniz bir renkte boyayın.
  • Boya kuruduktan sonra plastik kaşık parçalarını cam kasenin üzerine üstten alta doğru yapıştırın.
  • Cam kasenin yüzeyini tamamen kapladıktan sonra dekoratif kaseyi hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Uygulamanın yapımında büyük plastik kaşıkları kullanırsanız tasarım daha şık olacaktır. İsterseniz uygulamayı yaparken plastik kaşıkları boyamadan da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercih size bağlı. Bu güzel dekoratif kase aynı zamanda mumluk olarak da kullanılabilir. Bu uygulamayı denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız, plastik kaşıklardan dekoratif kase yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Böyle kolay kendin yap çalışmaları ilgi alanınıza giriyorsa daha önceden paylaştığımız, ağaç dallarından dekoratif mumluk yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Plastik Kaşıklardan Dekoratif Kase Yapımı
Plastik Kaşıklardan Dekoratif Kase Yapımı

Bir cevap yazın