Plastik Kaşıklar ile Marakas Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Plastik kaşıklar ile marakas nasıl yapılır bunu öğrenerek evde çocuğunuz için güzel bir oyuncak marakas yapabilirsiniz. Bir müzik aleti olan marakası çıkardığı ses nedeni ile çocuklar da çok sevmektedir. Marakas yapımı okul öncesi etkinliklerde de sıkça karşımıza çıkmaktadır. Bu yazımızda sizlerle plastik kaşıkları kullanarak oyuncak marakas yapabileceğiniz bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Küçük çocuğunuz varsa bu kolay kendin yap çalışmasını evde onunla birlikte yapabilirsiniz.

Plastik Kaşıklar ile Marakas Nasıl Yapılır?

Evde oyuncak marakas yapmak için farklı malzemeler kullanılmaktadır. Plastik kaşık, plastik kaşık, pet şişe ve tuvalet kağıdı rulosu ile oyuncak marakas yapılabilir. Okul öncesi kategorimizde bu tür çalışmalardan örnekler bulabilirsiniz. Plastik kaşıklarla yapacağınız ve desenli bant ile süsleyeceğiniz marakası çocuğunuz çok sevecektir. Önerimizi değerlendirmek isterseniz aşağıdaki malzemeleri temin etmekle işe başlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 2 tane plastik kaşık
  • 1 tane sürpriz yumurta kabı
  • Desenli bant
  • Makas
  • Pirinç ya da boncuk

Plastik Kaşıklar ile Marakas Yapımı

Elinizde renkli plastik kaşıklar varsa uygulamanın yapımında bunları kullanarak daha şık bir tasarım oluşturabilirsiniz. Listedeki malzemeler hazır ise oyuncak marakas yapmak için aşağıdaki adımları takip etmeye başlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

  • İlk olarak sürpriz yumurta kabının içine pirinç koyarak işe başlamanız gerekiyor. Kabın yarısına kadar pirinç koymanız yeterlidir.
  • Plastik kabın kapağını kapatın ve kaşıkları iç tarafları birbirine bakacak şekilde tutun.
  • Kaşıkların arasına sürpriz yumurta kabını güzelce yerleştirin ve alt taraftan kaşıkların uçlarını desenli bant ile tutturun.
  • Buradan sonraki aşamada ise kaşıkların üst tarafını desenli bantlarla kaplayın. Bu şekilde kaşıkları birkaç bant şeridi ile tutturun.

Tüm bu aşamalardan sonra oyuncak marakas kullanıma hazırdır. Elinizde eva varsa süslemeyi bundan keseceğiniz şeritlerle de yapabilirsiniz. Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde evde kısa sürede çok güzel oyuncak marakas yapabilirsiniz. Bu uygulamayı denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız plastik kaşıklar ile marakas yapımı videolu anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Evde farklı malzemeler kullanarak marakas yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız çorap ve pet şişe ile oyuncak marakas yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial