Plastik Kaplardan Magnet Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Plastik kaplardan magnet yapımı evde uygulayabileceğiniz en kolay geri dönüşüm çalışmalarından birisidir. Deterjan ve şampuan kabı gibi plastik malzemeler farklı geri dönüşüm uygulamalarında kullanılmaktadır. Bu kaplarla çok güzel kalemlik ya da dekoratif süsler yapılmaktadır. Biz sizlerle paylaştığımız geri dönüşüm projesinde plastik kaplara farklı bir yöntem uyguladık. Elimizde bulunan çokokrem kabının kapağını, bir deterjan kutusunu ve başka bir çalışmadan artan plastik parçasını magnet yapmak için kullandık. Evde kolay buzdolabı süsü yapmak isterseniz uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Plastik Kaplardan Magnet Yapımı

Evde plastik kaplardan magnet yapmak oldukça kolaydır. Bunun için tek yapmanız gereken evde atılmayı bekleyen plastik kapları bir araya toplamak ve bunlarla nasıl şekiller oluşturacağınıza karar vermek. Magnet yapmak için biz çiçek, yıldız ve kahve fincanı şekillerini tercih ettik. Nasıl bir tasarım yapacağınıza karar verdikten sonra plastik kapların üzerine çizim yapıp bunları dikkatli bir şekilde keserek harika buzdolabı süsleri tasarlayabilirsiniz. Çizim yapma yeteneğinize güvenmiyorsanız bizim yaptığımız gibi karton kalıplar hazırlayarak bunları kullanabilirsiniz.

Plastik Kaplardan Magnet Yapımı-1
Plastik Kaplardan Magnet Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

  • Farklı renklerde plastik kaplar
  • Kalem
  • Makas
  • Mıknatıs
  • Silikon tabancası

Bunların dışında magnetleri şekillendirmek için kalıp kullanabilirsiniz. Uygulamanın yapımında deterjan kabı, şampuan kutusu, çokokrem kabı gibi her türlü plastik nesne kullanılabilir.

Plastik Kaplardan Magnet Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede çok güzel magnetler yapabilirsiniz.

  • İşe ilk olarak plastik kapların üzerindeki yapışkanlı kağıtları çıkarmakla başlamalısınız.
  • Sonraki aşamada kalıpları plastik kapların üzerine koyarak etrafından kalem ile geçerek çizimi yapın.
  • Çizgilerin üzerinden makas ile dikkatli bir şekilde kesin.
  • Bu şekilde çiçek, yıldız ve kahve fincanı gibi şekiller yaptıktan sonra isterseniz bunlara süslemeler yapabilirsiniz.
  • Son olarak silikon tabancası yardımı ile magnetlerin arkasına küçük mıknatısları yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra buzdolabı süsü yapımı tamamdır. Tasarımı size ait olan bu güzel süsleri hemen kullanamaya başlayabilirsiniz. Bu kolay geri dönüşüm çalışması sayesinde evde çok güzel buzdolabı süsleri tasarlayabilirsiniz. Bizim yaptığımız gibi farklı renklerde plastik kaplar kullanarak rengarenk tasarımlar oluşturabilirsiniz. Evde bu eğlenceli uygulamayı denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız plastik kaplardan magnet yapımı resimli anlatım bu konuda işinizi kolaylaştırabilir. Bu tür çalışmalar ilgi alanınıza giriyorsa daha önce paylaştığımız plastik şişe kapağı ve düğmelerle magnet yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Plastik Kaplardan Magnet Yapımı Resimli Anlatım
Plastik Kaplardan Magnet Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial