Plastik Kapaktan Minyatür Saksı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bu yazımızda sizlerle plastik kapaklarla dekoratif süs yapabileceğiniz kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Yapay çiçek ev dekorasyonunda sıkça kullanılmaktadır. Size bahsedeceğimiz uygulamayı yaparak kısa sürede içinde yapay çiçek bulunan minyatür bir saksı tasarlayabilirsiniz. Önerimiz dikkatinizi çektiyse plastik kapaktan minyatür saksı yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Plastik Kapaktan Minyatür Saksı Yapımı

Evde minyatür saksı yapmak için plastik kapak, puding kabı, meyveli yoğurt kabı gibi malzemeler kullanılabilir. Biz sizlerle plastik kapaklarla saksı yapabileceğiniz kolay bir uygulama paylaşıyoruz. Evde atılmayı bekleyen plastik kapaklar varsa bunları minyatür saksı yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Plastik kapağı boyayarak ya da üzerine kaplama yaparak bunu güzel bir saksıya dönüştürebilirsiniz. Kaplama yapmak için keçe, eva ve kumaş kullanabilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada kaplama yapmak için alüminyum folyo kullanılmış. Siz de bu yöntemi uygulayarak kısa sürede güzel bir minyatür saksı tasarlayabilirsiniz.

Plastik Kapaktan Minyatür Saksı Yapımı
Plastik Kapaktan Minyatür Saksı Yapımı

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane plastik kapak
  • Alüminyum folyo
  • Makas
  • Küçük bir yapay çiçek
  • Bir parça sünger ya da pamuk
  • Yapıştırıcı

Uygulananın yapımında içi doldurulabilecek derinlikte olan her türlü plastik kapak kullanılabilir.

Plastik Kapaktan Minyatür Saksı Nasıl Yapılır?

Plastik kapak ve diğer malzemeler hazır ise minyatür saksı yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak makas yardımı ile alüminyum folyodan bir parça kesin ve bununla plastik kapağı sararak kaplama yapın.
  • Bu şekilde minyatür saksıyı hazırladıktan sonra sıra içine çiçeği yerleştirmeye geldi.
  • Küçük bir sünger parçası ya da pamuk ile saksının içini güzelce doldurun. Bunun içine yapay çiçeği yerleştirip sonradan çıkmaması için yapıştırıcı sürerek tutturabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra minyatür saksı yapımı tamamlanmış oluyor. Bu yöntemi uygulayarak kısa sürede istediğiniz sayıda minyatür saksı yaparak evinizin dekorunda bir farklılık oluşturabilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda plastik kapaktan minyatür saksı yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Bu tarz kolay uygulamalar ilgi alanınıza giriyorsa daha önce paylaştığımız meyveli yoğurt kabından magnet yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Plastik Kapaktan Minyatür Saksı Yapımı Resimli Anlatım
Plastik Kapaktan Minyatür Saksı Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial