Plastik Kapaklarla Takı Kutusu Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle plastik kapaklarla takı kutusu yapımı başlığı altında evde zorlanmadan yapabileceğiniz kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Takılarınızı güvenli bir şekilde muhafaza etmek için küçük ve zarif bir takı kutusuna ihtiyacınız varsa bunu evde kendiniz yapmayı deneyebilirsiniz. Takı kutusu yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Plastik Kapaklarla Takı Kutusu Yapımı

Evde takı kutusu yapımı için plastik kutular, konserve kutusu, karton, keçe, eva gibi farklı malzemeler kullanılmaktadır. Bunlardan farklı bir malzeme kullanmak isterseniz plastik kapakları kullanabilirsiniz. Bu kapaklardan birisi takı kutusu diğeri de kapağı olacağı için boyutlarının aynı olması gerekiyor. Takı kutusu yapmak için fazla derin olmayan geniş kapaklar kullanarak güzel bir tasarıma imza atabilirsiniz. Yapacağınız takı kutusunu boncuk, pul ya da küçük parlak taşlarla süsleyerek daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz.

Takı Kutusu
Takı Kutusu

Gerekli Malzemeler

  • 2 tane plastik kapak
  • Küçük bir eva ya da keçe parçası
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Bunların dışında süsleme yapmak için istediğiniz malzemeleri kullanabilirsiniz.

Plastik Kapaklarla Takı Kutusu Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise takı kutusu yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Plastik kapakları üst üste koyun ve evadan bunların yan taraflarını birleştirmek için şerit şeklinde ince bir parçayı makas ile kesin.
  • Kestiğiniz bu parçayı kuvvetli bir yapıştırıcı yardımı ile yerine yapıştırın.
  • Bu şekilde kapağı rahatlıkla açılabilen küçük bir takı kutusu yapabilirsiniz.

Takı kutusunu bu şekilde yaptıktan sonra kapağına elinizdeki malzemeler ile zevkinize göre süsleme yapabilirsiniz. Yazımızda bahsettiğimiz kolay yöntemi uygulayarak plastik kapakları değerlendirirken güzel bir takı kutusuna sahip olabilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda plastik kapaklarla takı kutusu yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde kolay takı kutusu yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız ketçap kabından takı kutusu yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Plastik Kapaklarla Takı Kutusu Yapımı Resimli Anlatım
Plastik Kapaklarla Takı Kutusu Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial