Plastik Kapaklarla Papağan Yapımı

Plastik Kapaklarla Papağan Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Plastik kapaklarla papağan yapımı isteyen herkesin evde rahatlıkla uygulayabileceği bir hobi çalışmasıdır. Plastik ve cam şişeler bazı geri dönüşüm uygulamaları ile farklı şekillerde değerlendirilmektedir. Son dönemlerde bu şişelerin kapakları ile de çok güzel uygulamalar yapıldığını görüyoruz. Plastik kapaklardan magnet, çocuklar için oyuncak ve çeşitli dekor ürünleri yapılmaktadır. Bu konudaki birçok pratik uygulamayı sitemizde bulabilirsiniz. Bugün sizlere bahsedeceğimiz uygulamada da plastik kapaklarla papağan yapımı var. Bunun için tek yapmanız gereken yeterli sayıda plastik kapağı bir araya toplamak ve sonrasında çalışmayı yapmak için kolları sıvamak. Evde plastik kapaklarla papağan yapmak için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapılışı hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Farklı renk ve boyutlarda plastik kapaklar
  • Yapıştırıcı
  • Karton
  • Kurşun kalem

Papağan, renkli bir kuş olduğundan uygulamayı yapmak için farklı renklerde plastik kapaklar kullanmalısınız. Bazı detayların daha iyi belli olması için bu kapaklar büyüklü küçüklü olmalı. Yapacağınız papağanı dekoratif süs olarak kullanmayı düşünüyorsanız bunu bir kartonun üzerine yapıştırarak yapmalısınız.

Plastik Kapaklarla Nasıl Papağan Yapılır?

Plastik kapaklarla papağan yapmak için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterli.

  • Plastik kapaktan papağan yapmak için ilk olarak kartonun üzerine istediğiniz büyüklükte bir papağan çizmeniz gerekiyor.
  • Daha sonra bu çizgiyi takip ederek, uygun boyuttaki kapakları kartona yapıştırın.
  • Papağanın gözü için diğer kapaklardan daha büyük boyutta bir plastik kapak kullanmak gerekiyor.
  • Papağanın baş, gaga, kanat, kuyruk ve ayak gibi parçalarını farklı renkte kapaklarla yaparak şeklin daha belirgin olmasını sağlayabilirsiniz.
  • Tüm bu aşamaların ardından plastik kapaklardan papağan yapımı tamamdır. Bu güzel panoyu istediğiniz yere asarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu pratik uygulama sayesinde evinizin dekoruna daha farklı bir hava katacak güzel bir pano yapabilirsiniz. Uygulama öncesinde plastik kapakların üzerine simli ya da desenli eva kağıdı yapıştırabilirsiniz. Böylece ortaya daha şık bir tasarım çıkacaktır. İsterseniz plastik kapaklarla papağan yerine daha farklı figürler de yapmanız mümkün. Siz de böyle güzel bir papağanlı pano yapmak isterseniz aşağıdaki resimden ilham alabilirsiniz.

Bu konu dikkatinizi çektiyse benzer bir uygulama olan, plastik kapaklardan duvar süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Plastik Kapaklarla Papağan Yapımı
Plastik Kapaklarla Papağan Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial