Plastik Kapaklardan Oyuncak Yılan Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Plastik kapaklardan oyuncak yılan yapımı çok kolay bir kendin yap uygulaması olduğu için isteyen herkes evde rahatlıkla yapabilir. Günümüzde plastik ve kartonlardan çocuklar için çok güzel oyuncaklar yapılmaktadır. Bu sayede çocuklar kendileri için zararsız oyuncaklarla oynarken birçok atık madde de değerlendirilmektedir. Bu konudaki birçok pratik uygulamayı sitemizde bulabilirsiniz. Su ve diğer içeceklerin plastik şişeleri boşaldıktan sonra farklı şekillerde değerlendirilmektedir. Bu şişelerin kapakları kullanılarak da çok güzel çalışmalar yapılmaktadır. Bugün sizlere bahsedeceğimiz plastik kapaklardan oyuncak yılan yapımı da bu tür çalışmalara güzel bir örnektir. Siz de çocuğunuzun oynaması için sevimli bir oyuncak yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapılışını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte plastik kapaklar
  • Kapaklara delik açmak için sivri bir cisim
  • Kablo, tel ya da ip
  • Oyuncak göz
  • Yapıştırıcı

Plastik Kapaklardan Nasıl Oyuncak Yılan Yapılır?

Kapaklardan oyuncak yılan yapmak için kullanacağınız kapakların hepsi aynı renkte olabileceği gibi isterseniz farklı renkte kapaklar kullanarak rengarenk bir yılan da yapabilirsiniz. İsterseniz kapakları dilediğiniz renkte akrilik boya ile de renklendirmeniz mümkün. Kapakları boyamadan kullanacaksanız uygulama öncesinde bunların üzerlerindeki yazıları silmelisiniz. Su şişelerinin kapakları yazısız olduğu için bunlardan kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • İlk olarak plastik kapakların üzerine sivri bir cisim ile delik açmanız gerekiyor. Elinizde delik açacak sivri bir cisim yoksa bir şişi kızdırarak da kapakları delebilirsiniz. Bu delikleri kapakların ortasına açmalısınız.
  • Tüm kapaklara delik açtıktan sonra bunları bir kablo ya da tele tek tek geçirin.
  • Bu şekilde yılanın gövdesini yaptıktan sonra kapaklardan birinin ön yüzüne oyuncak gözleri yapıştırın. Bu kapağın iç tarafını da diğer parçaya bağlayarak yılan yapımını tamamlayabilirsiniz.

Elinizde boncuklar varsa kapakların arasına bunlardan geçirebilir ve kuyruk yapımında da bu boncuklardan kullanabilirsiniz. Yaptığınız sevimli yılanı oynaması için çocuğunuza verebilir ya da onun odasında dekor ürünü olarak da kullanabilirsiniz. Çocuklar için oyuncak yapımı hakkında size ilham verebilecek örnek bir çalışmayı aşağıda paylaşıyoruz.

Plastik Kapaklardan Oyuncak Yılan Yapımı
Plastik Kapaklardan Oyuncak Yılan Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial