Plastik Kapak ve Çorap ile Takı Organizeri Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Plastik kapak ve çorap ile takı organizeri yapımı evde keyif alarak yapacağınız bir geri dönüşüm çalışmasıdır. Çoğumuzun evinde teki kaybolmuş, delik ya da yırtık çoraplar bulunmaktadır. Evde yapacağınız geri dönüşüm çalışmaları ile bunları farklı şekillerde değerlendirebilirsiniz. Biz bugün sizlerle çorapları kullanarak takı organizeri yapabileceğiniz bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Çorap ve plastik kapak ile takı organizeri yapmak isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Plastik Kapak ve Çorap ile Takı Organizeri Yapımı

Evde takı organizeri yapmak için kullanılacak olan malzemeler yapılacak organizerin tasarımına göre değişebilir. Ahşap çubuk, plastik ve karton kutularla evde takı organizeri yapmak için sıkça kullanılmaktadır. Bizim sizlerle paylaşacağımız örnek uygulamada ise dondurma kutusu kapağı ve çorap kullanılarak organizer yapılmış. Sizin de evde atılmayı bekleyen çoraplar varsa bunları uygulamanın yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Takı Organizeri
Takı Organizeri

Çorapları kesmeden ve hiçbir yapıştırıcı uygulamadan sadece kapağa kaplama yapılan bu yöntemi herkes rahatlıkla uygulayabilir. Takı organizeri yaparken kullanacağınız çorapların kapağı kaplayacak büyüklükte olmasına dikkat etmelisiniz. Kullanacağınız çoraplar aynı ya da farklı olabilir.

Gerekli Malzemeler

  • 1 çift çorap
  • Dondurma kutusu kapağı
  • Biraz elyaf ya da pamuk

Organizeri duvara sabitlemek isterseniz bunun için çift taraflı bant kullanabilirsiniz.

Plastik Kapak ve Çorap ile Takı Organizeri Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede güzel bir takı organizeri yapabilirsiniz.

  • İlk olarak çoraplardan birini dondurma kapağına geçirin.
  • Daha sonra kapağın üzerindeki kısmı elyaf ile doldurun.
Plastik Kapak ve Çorap ile Takı Organizeri Yapımı Resimli Anlatım
Plastik Kapak ve Çorap ile Takı Organizeri Yapımı Resimli Anlatım
  • Diğer çorabı da kapağın alt tarafından geçirin ve fazlalığı arkaya doğru kıvırarak diğer çorabın içine sıkıştırın.
  • Tüm bu aşamalardan sonra takı organizeri yapımı tamamdır. Takılarınızı yerleştirerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Takı organizerini duvara asmak isterseniz arkasına çift taraflı bant yapıştırarak duvara sabitleyebilirsiniz. İsterseniz organizerin üst tarafına kurdele ya da ip ile askı yeri yapıp bu şekilde çiviye de takabilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda plastik kapak ve çorap ile takı organizeri yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde plastik kap kullanarak güzel bir takı kutusu yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız ketçap kabından takı kutusu yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial