Plastik Bardaktan Geyik ve Kardan Adam Yapımı

Plastik Bardaktan Geyik ve Kardan Adam Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Plastik bardaktan geyik ve kardan adam yapımı okul öncesi çocuklar için güzel bir etkinliktir. Bu tür kolay el işi çalışmaları sayesinde çocuklar evde sıkılmadan vakit geçirebilirler. Plastik bardaklar kullanılarak çocuklar için çok güzel oyuncaklar yapılmaktadır. Bu tür örnekleri sizlerle sık sık paylaşıyoruz. Bugün paylaşacağımız projede de plastik bardaklardan geyik ve kardan adam yapımı var. Çocuklar kardan adamları çok sevdiği için bu çalışmayı yaparken keyif alabilirler. Evinizde yılbaşı kutlaması yapacağınız zaman da plastik bardaklardan yapacağınız geyik ve kardan adam figürlerini süsleme yapmak için kullanabilirsiniz. Siz de evde bu uygulamayı denemek isterseniz gerekli malzemeleri ve uygulamanın yapılışını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 2 tane plastik bardak
  • Oyuncak göz
  • Siyah, kahverengi ve turuncu el işi kağıdı
  • Minik kırmızı bir ponpon ya da düğme ( geyiğin burnunu yapmak için )
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Uygulamanın yapımı için kullanacağınız bardaklardan birisi beyaz diğeri de kahverengi olmalıdır.

Plastik Bardaktan Geyik ve Kardan Adam Nasıl Yapılır?

Plastik bardaktan geyik yapmak çok kolaydır. Eğer bunun için kahverengi bardak bulamazsanız plastik bardağın üzerini kahverengi el işi kağıdı ile kaplayarak da uygulamayı yapmanız mümkün. Aşağıdaki adımları uygulayarak çocuğunuzla birlikte geyik ve kardan adam yapabilirsiniz.

  • İlk olarak geyik ve kardan adamın gerekli parçalarını yapmakla işe başlamalısınız. Kahverengi el işi kağıdına iki tane çatal şeklinde parça çizin ve bunları makas ile kesin. Bunlar geyiğin boynuzları olacak.
  • Daha sonra turuncu el işi kağıdına minik bir havuç şekli çizin ve makas ile kesin. Bu da kardan adamın burnu olacak.
  • Siyah el işi kağıdı ile de kardan adamın ağzını yapın.
  • Son olarak oyuncak gözleri ve diğer parçaları yapışkan ile yerlerine sabitleyin. Geyiğin boynuzlarını da bardağın iç tarafına yapıştırarak uygulamayı tamamlayın.

Yapmış olduğunuz bu sevimli kardan adam ve geyikli bardakların içine çocuklar için şeker koyarak onlara hoş bir sürpriz yapmanız mümkün. Yılbaşı için bu tür bardaklar hazırlayarak bunların içine bazı küçük hediyeler de koyabilirsiniz. İsterseniz bunların yanına bir tane de noel baba yaparak güzel bir üçlü oluşturabilirsiniz. Siz de evde yapmak için güzel bir okul öncesi etkinlik arıyorsanız aşağıdaki görsellerden ilham alabilirsiniz.

Plastik Bardaktan Geyik ve Kardan Adam Yapımı
Plastik Bardaktan Geyik ve Kardan Adam Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial