Plastik Bardaktan Ayaklı Servis Kasesi Yapımı

Plastik Bardaktan Ayaklı Servis Kasesi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Plastik bardaktan ayaklı servis kasesi yapımı hayal gücü kullanılarak neler yapılabileceğini en güzel anlatan projelerden birisi olarak karşımızda. Yemek masasında ya da çay servislerinde daha şık bir sunum yapmak için cam ya da porselenden ayaklı servis kaseleri kullanırız. Bu kaseler aynı zamanda mutfağımızda da güzel bir dekor ürünü olarak kullanılmaktadır. Bugün sizlerle paylaşacağımız plastik bardaktan ayaklı servis kasesi yapımı çalışması ile sadece evde değil deniz kenarı ya da pikniğe gittiğinizde de çok şık sunumlar yapabilirsiniz. Çoğumuz bahçe ya da piknik alanı gibi dış mekanlarda pratik kullanım açısından plastik bardak ve tabak kullanırız. Bugünkü uygulamada bu ikili şık bir servis kasesi olarak karşımıza çıkıyor. Günümüzde evde porselen veya cam nesneler ile çok şık servis kaseleri yapılmakta. Bugün sizlere bu kaseyi plastik nesnelerden yapmanıza imkan sağlayacak çok pratik bir uygulamadan bahsetmek istiyoruz. Siz de evde kolay bir şekilde çok kullanışlı ve orjinal bir ayaklı servis kasesi yapmak isterseniz aşağıda gerekli malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane plastik bardak
  • 1 tane plastik tabak
  • Silikon yapıştırıcı

Yukarıdaki malzemeler 1 tane ayaklı servis kasesi yapımı için gereklidir. Yapacağınız servis kasesi sayısına göre malzeme oranını ayarlayabilirsiniz.

Plastik Bardaktan Nasıl Ayaklı Servis Kasesi Yapılır?

Malzeme listesini gördükten sonra aklınıza, plastik bardaktan nasıl servis kasesi yapılır? sorusu gelebilir. Sizi daha fazla merakta bırakmadan bu sorunun cevabına geçmek istiyoruz.

  • Plastik bardağı düz bir zeminde alt tarafı size bakacak şekilde ters çevirin.
  • Bunun alt tarafına silikon yapıştırıcı sürün.
  • Plastik tabağın alt tarafını ortalayın ve yapışkan sürdüğünüz yere dikkatlice yerleştirin. Elinizle hafifçe bastırarak iyice tutmasını sağlayın.
  • Yapışkan kuruduktan sonra ayaklı servis kasesini kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu kolay projeyi denemek istiyorsanız aşağıda paylaştığımız, plastik bardaktan ayaklı servis kasesi yapımı resimli anlatım uygulamayı yaparken işinizi kolaylaştırabilir. Sizlerle paylaşmış olduğumuz örnek çalışmada şeffaf bardak ve tabak kullanılmış. Siz kullanım amacına göre aynı uygulamayı renkli bardak ve tabak kullanarak da yapabilirsiniz. Ayaklı kase yapımında plastik malzeme kullanıldığı için bunu kurabiye, bisküvi ya da meyve gibi çok ağırlık vermeyecek gıdaları servis ederken rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Plastik Bardaktan Ayaklı Servis Kasesi Yapımı
Plastik Bardaktan Ayaklı Servis Kasesi Yapımı

Bir cevap yazın