Pipetten Dekoratif Süs Yapımı

Pipetten Dekoratif Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Pipetten dekoratif süs yapımı evde çok kolay şekilde yapabileceğiniz bir kendin yap uygulamasıdır. Yılbaşı ve doğum günü gibi özel günlerde evde parti vereceğiniz zaman dekoru daha şık bir hale getirmek için özel bir süslemeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Böyle bir durumda kağıttan süs yapabilir, balon ve tül ile güzel tasarımlar oluşturabilir ya da sizlere önereceğimiz bu pratik uygulamayı yapmayı deneyebilirsiniz. Pipet, bükülebilen yapısı ve şekli ile dekoratif süs yapmak için uygun malzemelerden birisidir. Siz de evinizi süslemek için pipetten dekoratif süs yapmak isterseniz aşağıdaki malzemeleri temin ettikten sonra uygulamayı yapmaya geçebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Çok sayıda pipet
  • Kıskaçlı plastik halka
  • İstediğiniz renkte sprey boya

Pipet ile Nasıl Dekoratif Süs Yapılır?

Pipetten çiçek yapmak için çok sayıda pipet gerekmektedir. Bunun yanı sıra bu pipetleri sıkıştırmak için plastik bir nesneye ihtiyaç vardır. Eğer böyle bir malzeme bulamazsanız aynı işlevi görecek başka nesneler de kullanmanız mümkün. Şimdi gelelim uygulamanın nasıl yapıldığına.

  • İlk olarak pipetleri bir araya toplayın ve rulo haline getirdikten sonra bunları plastik halka ile sıkı bir şekilde tutturun.
  • Daha sonra bu pipetleri ortaya doğru bükerek yukarı kaldırın.
  • Tüm pipetleri bu şekilde bükerek açtırdıktan sonra ortaya çiçek şeklinde bir dekoratif süs çıkacaktır.
  • Son olarak dekoratif süsü istediğiniz renkte sprey boya ile güzelce boyayın. Boya kuruduktan sonra istediğiniz yere asarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu çok kolay kendin yap uygulaması sayesinde istediğiniz sayıda plastik çiçek yaparak bunları özel günlerdeki süslemeler için kullanabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnekte pipetler kırmızı renge boyanarak çok güzel bir tasarım oluşturulmuş. Siz kendi zevkinize göre başka renkte boyalar da kullanabilirsiniz. İsterseniz farklı renkte boyalar kullanarak her çiçeği değişik bir renge de boyamanız mümkün. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Daha şık bir tasarım oluşturmak için metalik boyalardan kullanabilirsiniz.

Bu süsün yapımı çok kısa sürdüğü için evinizin dekorunu partiye hazırlama aşamasını zorlanmadan yerine getirebilirsiniz. Diğer aile bireyleri ile beraber bu süslerden yaparak hem evinizi daha şık bir hale getirebilir hem de birlikte keyifli vakit geçirebilirsiniz. Siz de kolay bir şekilde plastik çiçek yapmak isterseniz aşağıda paylaşacağımız, pipetten dekoratif süs yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir.

Pipetten Dekoratif Süs Yapımı
Pipetten Dekoratif Süs Yapımı

Bir cevap yazın