Pipetten Boncuk ile Çiçek Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle pipetten boncuk ile çiçek yapımı başlığı altında evde hama çiçek deseni yapabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Evde çiçek şeklinde anahtarlık, fermuar süsü, kolye ve küpe gibi takı yapmak isterseniz size anlatacağımız yöntemi deneyebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken pipet ile hama boncuğu yapmak ve sonrasında bunları çiçeğe dönüştürmek. Bu konu ilginizi çektiyse uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Pipetten Boncuk ile Çiçek Yapımı

Evde pipet kullanarak hama çiçek modeli yapmak oldukça kolaydır. Hama boncuğu yapmak için 4 tane pipet kullanılması gerekmektedir. Yapacağınız tasarıma uygun renkte pipet temin ettikten sonra ilk olarak makas yardımı ile pipetlerin kıvrımlı olan parçalarını keserek çıkarın. Düz hale getirdiğiniz pipetleri dik tutarak makas ile boydan boya kesin. 3 pipeti anlattığımız şekilde keserek 4. pipeti kesmeden düz olarak bırakın. Düz olan pipetin üzerine diğer 3 pipeti geçirin. Bu şekilde boncuk yapacağınız parçayı hazırladıktan sonra makas ile pipeti boncuk şeklinde kesebilirsiniz. Uygulamanın yapımı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önce paylaştığımız pipetten boncuk yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Anlattığımız şekilde boncukları yaptıktan sonra bunlara çiçek şekli vermeye geçebilirsiniz.

Pipetten Boncuk ile Çiçek
Pipetten Boncuk ile Çiçek

Gerekli Malzemeler

 • Çiçek yapmak için istediğiniz renkte pipet ( 4 tane )
 • Çiçeğin ortası için sarı pipet ( 4 tane )
 • Çiçeğin sapı için yeşil pipet ( 4 tane )
 • Makas
 • Pişirme kağıdı
 • Ütü

Pipetten Boncuk ile Çiçek Nasıl Yapılır?

Uygulamanın yapımı için yeterli sayıda pipet boncuk hazırladıktan sonra hama çiçek yapımı için aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

 • Pipetleri ütü ısısı ile eriterek birbirine yapıştıracağınız için düz bir zemine pişirme kağıdı serin.
 • Pipet boncukları pişirme kağıdının üzerine çiçek oluşturacak şekilde sıralayın. 2 tane yeşil parça ile de çiçeğin sapını oluşturun.
 • Bu şekilde düzenleme yaptıktan sonra pişirme kağıdı ile çiçeğin üzerini örtün ve ütü ile hafifçe bastırarak pipetlerin erimesini sağlayın.
 • Bu şekilde eriyen pipetler birbirine yapışacak ve ortaya çiçek şekli çıkacaktır.
 • Bir süre soğumasını bekledikten sonra pişirme kağıdını çiçeğin üzerinden kolaylıkla çıkarabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra hama çiçek yapımı tamamlanmış oluyor. Bunu anahtarlık olarak kullanmak isterseniz üst kısmına anahtarlık halkası geçirebilirsiniz. Yazımızda bahsettiğimiz kolay yöntemi uygulayarak evde birçok hama modelini yapabilirsiniz. Bu eğlenceli kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda pipetten boncuk ile çiçek yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin.

Pipetten Boncuk ile Çiçek Yapımı Resimli Anlatım
Pipetten Boncuk ile Çiçek Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial