Pipet ile Kalem Süslemesi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Evde kalem süslemesi yapmak için farklı yöntemler kullanılmaktadır. Kalemlerin üzeri boyanarak ya da desenli bant ile kaplanarak çok güzel süslemeler yapılmaktadır. Biz de sizlere farklı bir yöntem olarak pipet ile kalem süslemesi yapımı hakkında bilgi vermek istiyoruz. Pipet kullanarak kurşun kalem, kırmızı kalem ve tükenmez kalemleri kolay bir şekilde süsleyebilirsiniz. Çocuklar süslü kalem kullanmayı sevdikleri için evde çocuğunuzla birlikte bu eğlenceli kendin yap çalışmasını yapabilirsiniz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Pipet ile Kalem Süslemesi Yapımı

Evde kalem süslemesi yapmak için uygulayabileceğiniz en kolay yöntemlerden birisi pipet kullanmaktır. Bu kolay uygulama sayesinde kalemi farklı bir renk ve görünüme kavuşturabilirsiniz. Size bahsedeceğimiz yöntemi uygulayarak pipet ile kalemin üzerine kolay bir şekilde kaplama yapabilirsiniz. Kaplamayı yaptıktan sonra isterseniz kalemin üzerine küçük süslemeler yapabilirsiniz. Bu konuda tek dikkat etmeniz gereken nokta kullanacağınız pipetin içine kalem sığacak kadar geniş olması. Bu hatırlatmayı yaptıktan sonra pipet ile kalem süslemesi yapımının detaylarına geçebiliriz.

Pipet ile Kalem Süslemesi
Pipet ile Kalem Süslemesi

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte pipet
  • Makas
  • Kalem

Bunların dışında küçük bir eva parçası ( ağız yapmak için ), 1 tane küçük oynar göz ve ince bir lastik kullanabilirsiniz.

Pipet ile Kalem Süslemesi Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise pipet ile kalem süslemesi yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak pipetin kıvrımlı olan parçasını makas ile keserek çıkarın.
  • Pipetin içine kalem yerleştirebilmek için kenarına makas ile kesik yapın. Bu şekilde kalem pipetin içine kolay bir şekilde girecektir.
  • Kalemi pipetin içine yerleştirdikten sonra bolluk varsa ince bir bandı kesiğin olduğu yere boydan boya yapıştırarak sıkılaştırabilirsiniz.
  • Anlattığımız şekilde pipet ile kaplama yaptıktan sonra bunun üst tarafında kalan fazlalık kısmına makas ile ince kesikler yapıp bunları ince bir lastik ile bir araya toplayabilirsiniz.
  • Son olarak ağız ve gözü yerine yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Pipet ile kalem süslemesi yapımı bu şekilde olup siz de bu yöntemi uygulayarak kendi zevkinize uygun şekilde kalem süslemesi yapabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda pipet ile kalem süslemesi resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Farklı bir yöntem ile kalem süslemesi yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız kalem süslemesi yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Pipet ile Kalem Süslemesi Resimli Anlatım
Pipet ile Kalem Süslemesi Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial