Pet Şişeden Sabunluk Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Pet şişeden sabunluk nasıl yapılır başlığı altında sizlerle çok güzel bir geri dönüşüm uygulaması paylaşıyoruz. Su ve diğer içeceklerden geriye kalan pet şişeler farklı şekillerde değerlendirilmektedir. Pet şişe ile dekoratif süs, takı, çocuklar için oyuncak ve daha birçok farklı çalışma yapılabilir. Bugün sizlerle paylaşacağımız pet şişeden sabunluk yapımı da bu tür çalışmalara güzel bir örnektir. Siz de el sabunu koymak için dekoratif bir sabunluk yapmak isterseniz uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Pet Şişeden Sabunluk Nasıl Yapılır?

Evde sabunluk yapmak için kullanılabilecek en ideal malzemelerden başlıcaları sünger ve plastik olmaktadır. Bir süngerin içini kullanacağınız sabunun boyutuna uygun olarak oyarak kolay bir şekilde sabunluk yapmanız mümkün. Bugün size bahsedeceğimiz uygulamada da sabunluk yapmak için pet şişe kullanılmaktadır. Pet şişeyi içine sabun koyacak şekilde kestikten sonra bunun üzerine süsleme yaparak çok şık bir sabunluk yapabilirsiniz. Bu önerimizi değerlendirmek isterseniz pet şişeden sabunluk yapımı hakkındaki detaylara göz atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane pet şişe
  • Kalem ( pet şişenin üzerine çizgi yapmak için)
  • Falçata
  • Makas
  • Koli bandı

Bunların yanı sıra süsleme yapmak için istediğiniz renkte boya kullanabilirsiniz. Uygulamanın yapımında 1 ya da 2 litrelik pet şişe kullanılabilir.

Pet Şişeden Sabunluk Nasıl Yapılır
Pet Şişeden Sabunluk Nasıl Yapılır

Pet Şişeden Sabunluk Yapımı

Pet şişe ve diğer malzemeler hazır ise sabunluk yapmak içşn aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak pet şişenin üzerinde bulunan yapışkanlı kağıdı çıkarmakla işe başlamalısınız.
  • Daha sonra pet şişenin düz kısmına kalem ile yuvarlak bir çizgi yapın. Aynı şekilde diğer tarafa da çizgi yaptıktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
  • Bu aşamada çizgilerin üzerinden makas ile keserek dikkatli bir şekilde kesin.
  • Diğer parçayı da makas ile keserek düzelttikten sonra bunu koli bandı yardımı ile diğer parçanın alt tarafına yapıştırın.
  • Sabunluğu bu şekilde yaptıktan sonra bunu şeffaf olarak kullanabilir ya da boya ile üzerine küçük puantiyeler yapabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra pet şişeden sabunluk yapımı tamamdır. Bunun içine el sabunu koyarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız, pet şişeden sabunluk yapımı videolu anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Bu tür çalışmalar ilgi alanınıza giriyorsa daha önce paylaştığımız pet şişeden şekerlik yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial