Pet Şişeden Poşet Saklama Kabı Yapımı

Sosyal medyada paylaş

Pet şişeden poşet saklama kabı yapımı çok pratik bir uygulamadır. Bakliyatların bayatlamaması ve böceklenmemesi için hava almayacakları şekilde muhafaza edilmeleri gerekir. Bunun için özel saklama kabı kullanabileceğiniz gibi dilerseniz evde kendiniz de oldukça kullanışlı bir saklama kabı yapabilirsiniz. Günümüzde pet şişe ile yapılan birçok kendin yap ve geri dönüşüm uygulaması vardır. Poşetten saklama kabı yapımı da bu çalışmalardan birisidir. Plastik şişelerin kapak kısmı ile yapılan bu saklama poşetleri hem fazla yer kaplamaz hem de bakliyatlarınızı bozulmadan saklayabilirsiniz. Siz de çok güzel ve kullanışlı bir saklama kabı yapmak isterseniz aşağıda gerekli malzeme listesini ve yapım aşamasını bulabilirsiniz. Kolay gelsin.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane pet şişe ( Plastik olan her türlü su ve içecek şişesini kullanabilirsiniz. )
  • 1 tane bakliyat poşeti
  • Makas

Listede yazan malzemeler her evde bulunduğu için ekstra masraf yapmadan harika bir ürüne sahip olmak mümkün. Malzemeler hazır ise pet şişeden poşet saklama kabı nasıl yapılır? sorusunun cevabına geçebiliriz.

  • Bu projede kullanmak için bize şişenin üst kısmı gerekli. Bunun için makas ile şişenin üst ve kapak kısmını dikkatli bir şekilde keserek çıkarın. ( Pet şişenin geri kalanını da başka bir çalışmada kullanarak değerlendirebilirsiniz. )
  • Saklama kabını yapmak için poşetin ağız kısmını pet şişenin kapağından geçirin.
  • Poşeti biraz yukarı doğru çekin ve kapağını kapattıktan sonra poşet saklama kabı hazır.

Poşet saklama kabının içinde bakliyat, un, toz şeker, su gibi tüm gıda maddelerini sağlıklı bir şekilde muhafaza edebilirsiniz. Bu saklama kabı şeffaf olduğundan içindeki bakliyatları rahatlıkla kontrol edebilirsiniz. Bu yöntemi kullanarak istediğiniz sayıda poşet saklama kabı yapabilirsiniz. Farklı renklere sahip bu saklama kapları şık görünümleri ile mutfağınızın dekorunu güzelleştirmenize de yardımcı olabilir.

Bu pratik uygulamayı evde dakikalar içerisinde yaparak çok orjinal ve kullanışlı bir saklama kabına sahip olabilirsiniz. Bu proje hoşunuza gittiyse uygulamanın detaylarının daha iyi anlaşılabilmesi için aşağıda  pet şişeden poşet saklama kabı yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Siz de pet şişeleri atmak yerine bunları poşet saklama kabı yaparak değerlendirebilirsiniz.

poset-saklama-kabi-yapmak-resimli-anlatim

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial