Pet Şişeden Mumluk Yapımı

Pet Şişeden Mumluk Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Pet şişeden mumluk yapımı sayesinde evinizin salonunda ya a oturma odasında kullanabileceğiniz çok güzel bir dekoratif mumluk yapabilirsiniz. İçtiğimiz su ve diğer içeceklerin plastik şişelerini atmak yerine farklı şekillerde değerlendirebiliriz. Bu plastik şişeleri boyamak ya da farklı şekillerde süslemek kolay olduğu için bunlarla çok şık dekoratif ürünler yapmak mümkündür. Kendin yap kategorimizde bu tür çalışmalardan örnekler bulabilirsiniz. Bugün de sizlerle pet şişeleri değerlendirebileceğiniz çok kolay bir uygulamadan bahsetmek istiyoruz. Pet şişeden mumluk yapımı için gerekli malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Pet Şişeden Mumluk Yapımı

Evde pet şişeden mumluk yapmak için lastik şişeleri kesmeniz ve bunları birbirine yapıştırarak tutturmanız gerekmektedir. Bu şekilde çok güzel bir ayaklı mumluk yapabilirsiniz. Bu mumluğu kendi zevkinize göre süsledikten sonra mumu içine yerleştirerek, oluşturduğunuz romantik ortamın tadını çıkarabilirsiniz. Böyle orijinal bir mumluk yemek masanızda da çok şık duracaktır. Uygulamanın yapımında her evde bulunan malzemeler kullanıldığı için sıfır masrafla harika bir dekoratif mumluğa sahip olabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 2 tane pet şişe
  • Bıçak
  • Bant
  • Naylon bir ip
  • İp

Yaptığınız mumluğu boyamak isterseniz bunun için dilediğiniz renkte akrilik ya da sprey boya kullanabilirsiniz.

Pet Şişe ile Mumluk Nasıl Yapılır?

Yapacağınız mumluğun şık olması için alt tarafını yaparken minik pet şişelerden kullanmanız gerekiyor. İlk olarak bu pet şişelerin üzerindeki yapışkanlı etiketleri çıkarın. Şişeleri güzelce yıkayın ve kuruladıktan sonra aşağıdaki adımları uygulamaya başlayın.

  • Pet şişeleri kesme tahtasının üzerine alarak bıçak ile bunların ağız kısımlarını dikkatli bir şekilde kesin. ( Mumluk yapımında bu ağız kısımları kullanılacak. )
  • Sonraki aşamada kestiğiniz pet şişelerin ağız kısımlarını birbirine bant ile güzelce tutturun. Bu ek yerine naylon bir ip bağlayın.
  • Tüm bu aşamalardan sonra pet şişeden mumluk yapımı tamamdır. Bunu olduğu gibi kullanabilir ya da istediğiniz bir renge boyayabilirsiniz.

Bu yazımızda paylaştığımız kolay geri dönüşüm çalışması sayesinde siz de evde güzel bir mumluk yapabilirsiniz. Mumluğun daha şık görünmesini isterseniz bunu simli ya da metalik boya ile boyayabilir ya da üzerine küçük parlak taşlar yapıştırarak süsleme yapabilirsiniz. Evde bu uygulamayı denemek isteyenler için aşağıda, pet şişeden mumluk yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Bu tarz çalışmalar ilgi alanınıza giriyorsa daha önceden paylaştığımız, pet şişeden kedili kalemlik yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Mumluk Yapımı Resimli Anlatım
Mumluk Yapımı Resimli Anlatım

Bir cevap yazın