Pet Şişeden Krem Kutusu Yapımı

Pet Şişeden Krem Kutusu Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Pet şişeden krem kutusu yapımı kolay bir geri dönüşüm çalışması olduğu için evde denemek isteyebilirsiniz. Pet şişeler gibi bunların kapakları da farklı kendin yap çalışmalarında kullanılmaktadır. Bugün size bahsedeceğimiz uygulamanın yapımı için pet şişenin ağız kısmı ve kapağı kullanılmaktadır. Evde küçük bir krem kutusu yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Pet Şişeden Krem Kutusu Yapımı

Evde pet şişeden krem kutusu yapmak için kapağı bulunan bir pet şişe ve bu kapağın aynısından bir tane daha kullanmanız gerekiyor. Krem kutusu yapmak için yapıştırıcı kullanılmayacağı için kullanacağınız diğer kapak da pet şişenin ağzına uygun boyutta olmalı. Krem kutusu yapmak için her türlü pet şişe kullanılabilir. Farklı renklerde kapaklar kullanarak rengarenk krem kutuları yapmak isterseniz işe aşağıdaki listede verilen malzemeleri temin etmekle başlayabilirsiniz.

Pet Şişeden Krem Kutusu
Pet Şişeden Krem Kutusu

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane pet şişe
  • Pet şişeye uygun 2 tane kapak
  • Falçata
  • Makas

Krem kutularını süslemek için kapakların üzerine sevimli çıkartmalar yapıştırabilir ya da kendiniz farklı süslemeler yapabilirsiniz.

Pet Şişeden Krem Kutusu Nasıl Yapılır?

Evde sevimli bir krem kutusu yapmak için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde takip etmeniz yeterlidir. Pet şişenin geri kalan kısmını da atmayıp bununla farklı çalışmalar yapabilirsiniz. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz daha önce paylaştığımız pet şişe ile dekoratif sepet yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

  • Krem kutusu yapmak için pet şişenin ağız kısmı gerektiği için ilk olarak falçata ave makas ile şişenin ağız kısmını keserek çıkarın.
  • Şişenin ağız kısmını kapağa geçecek şekilde keserek küçültün ve kapağı buraya bastırarak geçirin.
  • Son olarak ağız kısmına da diğer kapağı takarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra pet şişeden krem kutusu yapımı tamamlanmış oluyor. İçine krem koyarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Daha şık bir tasarım oluşturmak için kapağa elinizdeki malzemeleri kullanarak istediğiniz şekilde süsleme yapabilirsiniz. Bu tür kendin yap çalışmaları ilginizi çekiyorsa daha önce paylaştığımız pet şişeden tuzluk nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz. Bu kolay çalışmayı evde denemek isteyenler için aşağıda pet şişeden krem kutusu yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial