Geri Dönüşüm

Pet Şişeden Krem Kabı Yapımı

Pet şişeden krem kabı yapımı bayanların çok hoşuna gidecek bir kendin yap çalışmasıdır. Kişisel bakım ve güzellik için kullanılan kremler azaldığında bunları büyük kapların içinden almak zorlaşabilir. Okuyan ve çalışan bayanlar kremlerini yanında taşıma ihtiyacı duyabilirler. Böyle durumlarda çantada fazla yer kaplamayacak küçük kaplar gereklidir. Bugün sizlere anlatacağımız pratik uygulamayı siz de yaparak güzel bir krem kabına sahip olabilirsiniz. Makyaj malzemeleri ve kremleri muhafaza etmek için küçük bir kap yapmak isterseniz gerekli malzemeleri ve yapım aşamasını aşağıda bulabilirsiniz. Kolay gelsin.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane pet şişe
  • Falçata
  • Makas
  • Kuvvetli bir yapıştırıcı

Tükettiği içeceklerin şişelerini değerlendirmek, bu kolay ve eğlenceli çalışmayı yapmak isteyenler için pet şişeden krem kabı nasıl yapılır? sorusunun cevabı olabilecek açıklamaları aşağıda veriyoruz.

Krem kabı yapımı için pet şişenin kapak kısmını ve bir parça da düz kısmından kullanıyoruz.

  • Pet şişeyi düz bir zemine koyun ve kapak kısmını falçata veya makas yardımı ile güzelce keserek çıkarın.
  • Krem kabının kendisi ve kapağı hazır şimdi sıra geldi bunun alt tarafını yapmaya.
  • Plastiğin geri kalanından da düz bir parçayı makas ile güzelce kesin.
  • Kestiğiniz kapak parçasının iç tarafına biraz yapışkan sürün ve bunu diğer plastik parçaya yapıştırın.
  • Son olarak kabın altındaki fazlalık parçayı makas ile dikkatli bir şekilde keserek düzeltin. Bir süre yapışkanın kuruması için bekletin.
  • Tüm bu aşamalardan sonra kabın içine krem koyup hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Böyle bir kap makyaj malzemelerini ve kendi yaptığınız doğal bakım ürünlerini muhafaza etmek için de çok işinize yarayabilir.

Bu zarif ve küçük kabı çantanızda da rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Farklı renklerdeki pet şişelerin kapaklarını kullanarak istediğiniz sayıda krem kabı yapabilirsiniz. Bu rengarenk krem kapları aynı zamanda odanız için de güzel bir dekor ürünü olacaktır.

Bu uygulamayı evde yapmak isteyenler için aşağıda pet şişeden krem kabı yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Konunun detayları hakkında daha iyi bilgi sahibi olmak için bunu inceleyerek, siz de rahatlıkla böyle güzel bir krem kabı yapabilirsiniz.

pet-siseden-mini-krem-kutusu-yapmak

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Ay

İçeriklerimizin izinsiz kullanımı yasaktır

Copyright © 2016 Eğlen Bizle

To Top