Pet Şişeden Kolay Kalemlik Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle pet şişe değerlendirebileceğiniz kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Çoğumuzun evinde atılmayı bekleyen pet şişe bulunmaktadır. Bunları atmak yerine güzel bir şekilde değerlendirmek isterseniz kalemlik yapmayı deneyebilirsiniz. Önerimiz ilginizi çektiyse pet şişeden kalemlik yapımı için uygulayabileceğiniz en kolay yöntemi yazımızda bulabilirsiniz. Kalemlik yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda paylaşıyoruz.

Pet Şişeden Kolay Kalemlik Yapımı

Evde kolay bir şekilde kalemlik yapmak isterseniz pet şişe, konserve kutusu, tuvalet kağıdı rulosu ve şampuan kutusu gibi malzemeler kullanabilirsiniz. Bu tür malzemelerin üzerine kumaş, keçe ve eva gibi malzemeler ile kaplama yaparak veya boyayarak çok güzel kalemlikler yapabilirsiniz. Biz de bugün evde kolay kalemlik yapımı konusunda işinizi kolaylaştırmak için pet şişe kullanarak yapabileceğiniz bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Okula giden çocuğunuz varsa evde birlikte yapacağınız kalemliği severek kullanacaktır. Sizlerle paylaştığımız çalışmada pet şişeye kaplama yapmak için desenli eva kullanılmış. Siz isterseniz bunun yerine düz veya simli eva da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Pet Şişeden Kalemlik
Pet Şişeden Kalemlik

 

Gerekli Malzemeler

  • 1,5 litrelik su şişesi
  • Kalem
  • Makas
  • Desenli eva
  • Silikon tabancası
Pet Şişeden Kolay Kalemlik Yapımı-1
Pet Şişeden Kolay Kalemlik Yapımı-1

Bunların dışında süsleme yapmak için sticker veya küçük eva parçaları kullanabilirsiniz.

Pet Şişe ve Eva ile Kalemlik Yapımı

Pet şişe ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede güzel bir kalemlik yapabilirsiniz.

  • Kalemlik yapımında pet şişenin alt tarafı kullanılacağı için ilk olarak makas yardımı ile şişenin üst kısmını keserek çıkarın.
  • Şişenin boyutunu istediğiniz şekilde ayarladıktan sonra bunu evanın üzerine yerleştirerek kalem ile keseceğiniz yeri işaretleyin ve makas ile kesin.
  • Bu şekilde kaplama malzemesini hazırladıktan sonra bunu silikon tabancası yardımı ile pet şişenin üzerine sararak yapıştırın.
  • Anlattığımız şekilde kaplamayı yaptıktan sonra keseceğiniz yuvarlak bir parçayı da pet şişenin altında kalan açık yere yapıştırabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra pet şişeden kalemlik yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz üzerine sticker veya eva parçaları ile süsleme yapabilirsiniz. Uygulamanın yapımında arkası yapışkanlı olan evalardan kullanırsanız ayrıca yapıştırıcı kullanmaya gerek kalmayacaktır. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda pet şişeden kalemlik yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Bu tür çalışmalar ilginizi çekiyorsa daha önce paylaştığımız kapaklı kalemlik nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial