Pet Şişeden Kalemlik Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bu yazımızda sizlerle pet şişeden kalemlik yapımı başlığı altında evde keyif alarak yapacağınız bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Evde atılmayı bekleyen çorap ve pet şişeler varsa size bahsedeceğimiz yöntemi uygulayarak bunlarla sevimli bir kalemlik yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Pet Şişeden Kalemlik Yapımı

Evde pet şişeden kalemlik yapımı için farklı yöntemler uygulanabilir. 1, 2 ya da 2,5 pet şişeleri farklı şekillerde keserek çok güzel kalemlikler tasarlayabilirsiniz. Pet şişe ile yaptığınız kalemliğe daha güzel bir görünüm kazandırmak için bunu boyayabilir ya da üzerine farklı süslemeler yapabilirsiniz. Biz bugün sizlerle bu yöntemlerden en pratik ve masrafsız olanını paylaşıyoruz. Evde küçülen ya da yırtıldığı için kullanılmayan çoraplar varsa bunları kalemlik kaplamasında kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Pet Şişeden Kalemlik
Pet Şişeden Kalemlik

Yapıştırıcı kullanmadan ve çorabı kesmeden uygulanan bu kolay yöntemi okul öncesi çocuklar da rahatlıkla uygulayabilirler. Küçük çocuğunuz varsa bu çalışmayı onunla birlikte yaparak evde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Uygulamanın yapımında üzerinde desenler bulunan çorapları kullanarak güzel tasarımlara imza atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Pet şişe
  • Çorap
  • Falçata
  • Makas

Uygulamanın yapımında her türlü pet şişe kullanılabilir.

Pet Şişeden Kalemlik Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise pet şişe ile kalemlik yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Pet şişenin üzerinde bulunan yapışkanlı etiketi çıkarın ve şişeyi güzelce temizleyin.
  • Kalemlik yapımında şişenin alt kısmı kullanılacağı için falçata ve makas yardımı ile şişenin üst kısmını keserek çıkarın.
  • Pet şişeyi yapmak istediğiniz kalemliğin boyutuna uygun şekilde kestikten sonra sıra çorap ile kaplama yapmaya geldi.
  • Çorabı pet şişenin alt tarafından ayağa geçirir gibi yukarı doğru çekin.
  • Bu şekilde kaplama yaptıktan sonra üst taraftaki boşluktan kalemleri kalemliğin içine koyabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra pet şişeden kalemlik kullanıma hazırdır. Aynı uygulamayı teneke kutu ile de yapabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan kalan süsleme malzemeleri varsa bunlarla kalemliğe süsleme yapabilirsiniz. Evde bu geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda pet şişeden kalemlik yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Bu tarz gerş dönüşüm çalışmaları ilgi alanınıza giriyorsa daha önce paylaştığımız eski kazak ile vazo ve kalemlik yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Pet Şişeden Kalemlik Yapımı Resimli Anlatım
Pet Şişeden Kalemlik Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial