Dekorasyon

Pet Şişeden Dekoratif Puf Yapımı

Pet şişeden dekoratif puf yapımı son derece ilgi çekici ve yaratıcı bir kendin yap çalışmasıdır. Ev dekorasyonunda önemli bir yere sahip olan dekoratif puflar, özellikle modern dekorasyona sahip evlerde sıkça karşımıza çıkıyor. Farklı renk, desen ve modellerde hazır olarak satılan bu ev eşyasını, evde işe yaramayan bir kaç malzeme ile birlikte kendi el emeğinizle yapabilirsiniz. Şimdi pet şişeden dekoratif puf nasıl yapılır merak edenler ve denemek isteyenler için gereken malzemeler ve yapım aşamalarını paylaşıyoruz.

Pet Şişeden Dekoratif Puf Yapımı için Malzemeler

  • Yapmak istediğiniz puf şekline ve büyüklüğüne göre yeterli sayıda pet şişe
  • Farklı ya da aynı renklerde kumaş parçaları
  • Yeterli miktarda ince sünger
  • Hazırlamak istediğiniz puf modeline uygun minder gibi sünger
  • 2 adet puf modeline uygun mukavva ya da karton parçası
  • Koli bandı
  • Makas

Pet Şişeden Dekoratif Puf Yapımı

Pet şişeden dekoratif puf yapımı için ilk olarak pet şişeleri istediğiniz şekilde yan yana dizin. İstediğiniz puf boyutuna göre pet şişelerin hepsinin aynı boyda olmasına dikkat edin. Sıraladığınız şişeleri dağılmamaları için koli bandı ile 2-3 şerit şeklinde bantlayın. Şişelerin alt ve üst kısmına kartonları koyup yine koli bandı ile sıkıca bantlayın. Böylelikle dekoratif pufun iskeleti oluşturulmuş oluyor. Pufun yumuşak olması için gerekli olan sünger parçalarını uygun şekilde kesip dikiş iğnesi ve ipliği ile güzel bir şekilde dikin. Hemen hemen hazır hale gelen pufun son aşamasında kendi zevkinize ve elinizde bulunan kumaş parçalarına göre kaplamasını yapıp son dikişleri yapın.

Pet şişeden dekoratif puf yapımı resimli anlatım konusuna ait resimleri aşağıda sizlerle paylaşıyoruz. Verdiğimiz bilgiler ve resimleri inceleyerek sizde kendi eviniz için rengarenk, hoş puflar hazırlayabilirsiniz. Aynı yöntemi kullanarak farklı boyutlarda çok sayıda dekoratif puf hazırlayarak evinizin havasını tamamen değiştirebilirsiniz. Bu çalışma ile aynı zamanda çocuğunuzun odası için minik puflar da hazırlayabilir, onun da odasına renk katabilirsiniz. Kaplama aşamasında onun en sevdiği çizgi film kahramanlarının yer aldığı kumaşları kullanıp çocuğunuzun daha çok sevinmesini ve yeni oda eşyasını severek kullanmasını sağlayabilirsiniz.

Pet Şişeden Dekoratif Puf Yapımı

Pet Şişeden Dekoratif Puf Yapımı

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Ay

İçeriklerimizin izinsiz kullanımı yasaktır

Copyright © 2016 Eğlen Bizle

To Top