Pet Şişeden Dekoratif Perde Yapımı

Sosyal medyada paylaş

Pet şişeden dekoratif perde yapımı biraz zahmetli olsa da herkes evde kolaylıkla yapabilir. Tükettiğimiz içeceklerin pet şişelerini değerlendirmek için yapılan bir çok geri dönüşüm projesi vardır. Bu tarz eğlenceli projeler sayesinde hiç masrafa girmeden ve zorlanmadan evimiz için birbirinden güzel dekoratif ürünler yapabiliriz. Konuyu araştırdığımızda dikkatimizi çeken güzel bir çalışma ile karşılaştık ve bunu sizlerle paylaşmaya karar verdik. Elinizin altında atılmayı bekleyen plastik şişeler varsa bu uygulamayı yaparak onları değerlendirebilirsiniz. Hiç bir masraf yapmadan evinizdeki malzemeleri kullanarak keyifli bir çalışma gerçekleştirmek istiyorsanız pet şişeden dekoratif perde yapımı ile ilgili tüm detayları aşağıda bulabilirsiniz. Yapacak olanlara kolay gelsin, keyifli çalışmalar.

Pet Şişeden Dekoratif Perde Yapımı için Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte pet şişe
  • İnce tel
  • Sivri uçlu bir metal
  • Falçata

Bu proje için istediğiniz renk plastik şişeyi kullanabilirsiniz. Dilerseniz farklı renkleri bir araya getirerek daha şık tasarımlar da yapmanız mümkün.

Pet Şişeden Dekoratif Perde Nasıl Yapılır?

  • Pet şişelerin alt taraflarını falçata ile dikkatli bir şekilde kesip çıkarın.
  • Kestiğiniz bu parçaların kenarlarına sivri uçlu metal ile delik açın.
  • Bu deliklerden ince tel geçirerek pet şişelerini birbirine ekleyin.
  • Bu şekilde istediğiniz boyutta ve şekilde perde yapabilirsiniz.

Pet şişeden dekoratif perde nasıl yapılır? sorusunun cevabını açıkladıktan sonra küçük bir detayın altını çizmek istiyoruz. Çiçek şekli elde etmek için pet şişelerin alt tarafını mümkün olduğunca dipten kesmelisiniz. Bu şekilde daha ince ve güzel görünen çiçekler elde edebilirsiniz.

Pet şişelerin alt tarafları kesildiğinde çiçek gibi göründükleri için bunları birbirine bağladığınızda harika bir dekoratif perdeye sahip olabilirsiniz. Yapmış olduğunuz bu güzel perdeyi bahçe, balkon ya da evinizin her hangi bir odasında kullanabilirsiniz. Aynı çalışmayı daha küçük bir şekilde hazırlayıp duvar süsü olarak da kullanmanız mümkün. Böyle şık bir dekor ürünü ile yaşadığınız ortamı daha güzel bir hale getirebilirsiniz. Aşağıda sizlere ilham verebilecek pet şişeden dekoratif perde örnekleri paylaşıyoruz. Siz de elinizdeki plastik şişe miktarına göre bunların aynısını ya da benzerlerini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Pet Şişeden Dekoratif Perde
Pet Şişeden Dekoratif Perde
Pet Şişeden Mini Perde
Pet Şişeden Mini Perde
Pet Şişeden Perde
Pet Şişeden Perde
Pet Şişeden Renkli Perde
Pet Şişeden Renkli Perde
Pet Şişe İle Dekoratif Perde
Pet Şişe İle Dekoratif Perde
Pet Şişe ile Perde
Pet Şişe ile Perde
Pet Şişe ile Perde Yapımı
Pet Şişe ile Perde Yapımı

“Pet Şişeden Dekoratif Perde Yapımı” üzerine 2 yorum.

  1. Pet şişeden perde yapmak! Fikir olarak kesinlikle çok yaratıcı. Özellikle kemerli pencereye takılan perde çok güzel durmuş 🙂

Bir cevap yazın