Pet Şişeden Dekoratif Kutu Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Pet şişeden dekoratif kutu yapımı isteyen herkesin evde zorlanmadan yapabileceği bir geri dönüşüm çalışmasıdır. Pet şişeyi kesmek, boyamak ve süslemek kolay olduğu için bu malzeme kendin yap çalışmalarında sıkça kullanılmaktadır. Biz de bugün sizlerle pet şişe ile dekoratif kutu yapabileceğiniz kolay bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Pet Şişeden Dekoratif Kutu Yapımı

Evde pet şişeden dekoratif kutu yapmak oldukça kolaydır. Dekoratif kutu yapımı için pet şişenin alt tarafı kullanılmaktadır. Bunun için makas ile şişenin üst kısmını kesmeniz gerekiyor. Kapak olarak 500 gramlık yoğurt kabının şeffaf kapağını kullanabilirsiniz. Kestiğiniz pet şişenin ağız kısmına ve üzerine elinizdeki malzemeler ile süsleme yapabilirsiniz. Kapağa da aynı şekilde zevkinize göre süsleme yaparak şık bir tasarıma imza atabilirsiniz.

Pet Şişeden Dekoratif Kutu Yapımı-1
Pet Şişeden Dekoratif Kutu Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane 2 litrelik pet şişe
  • 1 tane 500 gramlık yoğurt kabı kapağı
  • Makas

Bunların dışında süsleme yapmak için desenli bant ve yapışkanlı eva gibi malzemeler kullanabilirsiniz. Elinizde renkli pet şişe varsa bunları kullanarak evde renkli dekoratif kutu yapabilirsiniz.

Pet Şişeden Dekoratif Kutu Nasıl Yapılır?

Uygulamanın yapımına başlamadan önce pet şişenin üzerindeki yapışkanlı etiketi çıkarmanız gerekiyor. Elinizde yoğurt kabı kapağı yoksa bir kartonu yuvarlak olarak kesip bunu da kapak olarak kullanabilirsiniz. Pet şişe ve kapak hazır ise dekoratif kutu yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Pet şişeyi yapmak istediğiniz kutunun boyutuna uygun olarak makas yardımı ile kesin.
  • İsterseniz kestiğiniz yeri zımparalayarak ta da ütüye bastırarak sivri yerlerinin düzleşmesini sağlayabilirsiniz.
  • Bu şekilde kutuyu yaptıktan sonra bunun ağız kısmına desenli bant yapıştırarak süsleme yapabilirsiniz.
  • Elinizde yapışkanlı eva varsa bununla dekoratif kutuya ve kapağına küçük süslemeler yapabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra pet şişe ile dekoratif kutu yapımı tamamlanmış oluyor. Bu kutunun içine deterjan, mandal ya da ip koyabilirsiniz. İsterseniz kapaklı kalemlik olarak da kullanabilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda pet şişeden dekoratif kutu yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde bu tarz kolay çalışmalar yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önce paylaştığımız pet şişe ile dekoratif sepet yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Pet Şişeden Dekoratif Kutu Yapımı Resimli Anlatım
Pet Şişeden Dekoratif Kutu Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial