Pet Şişeden Çiçek Saksısı Yapımı

Sosyal medyada paylaş

Pet şişeden çiçek saksısı yapımı ile ilgili birçok güzel geri dönüşüm projesi mevcuttur. Bizim bugün anlatacağımız uygulama ile şık bir hale getireceğiniz pet şişeyi evinizde çiçek saksısı ya da vazo olarak kullanabilirsiniz. İsteyen herkesin evde kolaylıkla güzel bir hobi ile uğraşabilmesi için bu pratik uygulamayı paylaşmak istedik. İşin sırrı pet şişeyi şekillendirmek ve boyayarak şık bir hale getirmek. Pet şişeden yapılan saksıyı güzelleştiren bir başka ayrıntı da kullanılan cd. Hepimizin evinde kullanılmayan cd’ler mutlaka vardır. Bunlardan 1 tanesini bu çalışma için kullanabilirsiniz. Evde kolay dekoratif ürün yapmak isteyenler için aşağıda gerekli malzemelerin listesini ve yapım aşamasının tüm ayrıntılarını paylaşıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane pet şişe
  • Falçata
  • 1 tane cd
  • Yapışkan
  • Metalik ya da istediğiniz başka bir renk sprey boya

Malzemeleri hazır ettikten sonra uygulamayı yapmak için pet şişeden çiçek saksısı nasıl yapılır? sorusunun cevabına geçebilirsiniz. Birkaç adımda harika bir dekoratif saksıya sahip olmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli.

  • İlk olarak pet şişeyi kesmek gerekiyor. Yapmak istediğiniz saksının boyutuna uygun olarak pet şişenin üst kısmını falçata ile dikkatlice kesin. Geriye kalan parçayı da atmayın onu da başka bir çiçek saksısı yapımı veya farklı bir projede kullanabilirsiniz.
  • Cd’yi düz bir zemine, yazılı yüzü size bakacak şekilde koyun. Kestiğiniz pet şişenin kapağına yapışkan sürün ve bunu cd’nin ortasına yerleştirerek hafifçe bastırıp, yapıştırın.
  • Sonrasında sprey boya ile hiçbir yerinde boşluk kalmayacak şekilde güzelce boyayın. Boya tamamen kuruduktan sonra çiçek saksısını ister bahçede, ister evin içinde kullanın.

Bu çalışmanın özelliği pet şişenin üst kısmına keserken tırtıklı bir şekil verilmesi. Eğer bunu yapamıyorsanız saksının daha şık görünmesi için boyadan sonra üzerini parlak taşlarla da süsleyebilirsiniz. Pet şişenin üst kısmını farklı şekillerde yontarak birbirinden güzel tasarımlar yapmanız mümkün. Bu konuda hayal gücünüzü özgürce kullanabilirsiniz.

Uygulamayı denemek isteyenlere kolaylık sağlamak için aşağıda, pet şişeden çiçek saksısı yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Resimdeki aşamaları bire bir uygulayarak siz de harika çiçek saksısı yapabilir, bunu kendiniz kullanabileceğiniz gibi sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz.

pet-siseden-cicek-saksisi-yapimi

Bir cevap yazın