Pet Şişeden Ataç Kutusu Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle pet şişeleri değerlendirebileceğiniz kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Çoğumuzun evinde atılmayı bekleyen pet şişe bulunmaktadır. Bunları atmak yerine farklı şekillerde değerlendirebilirsiniz. Bu konuda size ilham vermek için yazımızda pet şişeden ataç kutusu yapımı hakkında bilgi veriyoruz. Evde sevimli bir ataç kutusu yapmak isterseniz uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Pet Şişeden Ataç Kutusu Yapımı

Evde kolay bir şekilde ataç kutusu yapmak isterseniz bunun için pet şişe kullanabilirsiniz. Pet şişenin ağız kısmını ve 2 tane plastik kapak kullanmanız yeterlidir. Ataçları kutuya rahat yerleştirebilmek için biraz büyük pet şişe kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada ataç kutusu yapmak için 5 litrelik pet şişe kullanılmış. Pet şişenin ağız kısmının kapağa rahat oturması için uygulamanın yapımında şişenin kendi kapaklarından kullanmanız gerekmektedir. Pet şişenin ağız kısmını kestikten sonra çıkıntı kalmamasına dikkat etmelisiniz. Aksi halde kapak yerine tam olarak oturmayacaktır. Çıkıntı kısımları zımpara ya da törpü yardımı ile düzeltebilirsiniz.

Ataç Kutusu
Ataç Kutusu

Gerekli Malzemeler

  •  5 litrelik pet şişe
  • Pet şişeye uygun büyüklükte 2 tane plastik kapak
  • Falçata
  • Makas

Süsleme yapmak isterseniz kapağa küçük bir sticker yapıştırabilirsiniz.

Pet Şişeden Ataç Kutusu Nasıl Yapılır?

Pet şişe ve diğer malzemeler hazır ise ataç kutusu yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Ataç kutusu yapımı için bize pet şişenin ağız kısmı gerekmektedir. Bu nedenle ilk olarak falçata ve makas yardımı ile şişenin ağız kısmını keserek çıkarın.
  • Daha sonra makas ile çıkıntıları keserek şişenin ağız kısmını plastik kapağa uyacak şekle getirin.
  • Son olarak kapakları pet şişe parçasının alt ve üst kısmına geçirin.

Tüm bu aşamalardan sonra pet şişe ile ataç kutusu yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz kutunun kapağına küçük bir sticker ile süsleme yapabilirsiniz. Bu kolay yöntem sayesinde evde kısa sürede güzel bir kutu yapabilirsiniz. Bu küçük kutu sayesinde çocuğunuz ataçları çantasında rahat bir şekilde taşıyabilir. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını yapmak isteyenler için aşağıda pet şişeden ataç kutusu yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Aynı yöntem ile daha küçük bir kutu yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız pet şişeden krem kutusu yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Kaynak: Bak Yap Tv YouTube

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial