Pet Şişe ve İple Kalpli Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Pet şişe ve iple kalpli süs yapımı kolay bir kendin yap çalışması olduğu için evde hiç zorlanmadan yapabilirsiniz. Mutfakta atılmayı bekleyen pet şişeler varsa  bunları dekoratif süs yaparak değerlendirebilirsiniz. Bildiğiniz gibi pet şişeler farklı şekillerde değerlendirilebilir. Bunları bütün olarak kullanabileceğiniz gibi isterseniz keserek sadece düz olan kısmını da kullanmanız mümkün. Pet şişe ile kalp şeklinde güzel bir dekoratif süs yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Pet Şişe ve İple Kalpli Süs Yapımı

Evde kalpli dekoratif süs yapımı oldukça kolaydır. Tek yapmanız gereken pet şişenin düz kısmından şerit şeklinde bir parça kesmek ve buna şekil verdikten sonra üzerini kaplamak. Pet şişe çok sert olmadığı için elinizle kolayca şekil verebilirsiniz. Üzerinin kaplaması için renkli kağıt, keçe, eva ya da desenli bant kullanabilirsiniz. Bunların dışında bizim yaptığımız gibi üzerine ip sarabilirsiniz. Bu sayede elinizdeki artık ipleri de değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Bu önerimiz dikkatinizi çektiyse işe ilk olarak listede vereceğimiz malzemeleri temin etmekle başlayabilirsiniz.

Pet Şişe ve İple Kalpli Süs Yapımı-1
Pet Şişe ve İple Kalpli Süs Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane pet şişe
  • İstediğiniz renkte ip
  • Falçata
  • Makas
  • Süsü asmak için ince bir kurdele ya da ip

Pet Şişe ve İple Kalpli Süs Nasıl Yapılır?

İlk olarak pet şişenin üzerindeki yapışkanlı kağıdı çıkarın ve falçata yardımı ile şişenin alt ve üst kısmını dikkatli bir şekilde kesin. Geriye kalan düz parçayı uygulamanın yapımında kullanmak için bir kenara ayırın. Bu ön hazırlık aşamasının ardından dekoratif süs yapımına başlayabilirsiniz.

  • Pet şişeden istediğiniz kalınlıkta bir parçayı falçata ile kesin ve bunu aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi kalp şekline getirin.
Pet Şişeden Kalp Yapımı Resimli Anlatım
Pet Şişeden Kalp Yapımı Resimli Anlatım
  • Kalbi bu şekilde yaptıktan sonra ipten uzunca bir parça kesin ve bunu üst taraftan düğümledikten sonra kalbin etrafına sıkı bir şekilde sarın.
  • En son ipin ucunu makas ile kesin ve sonradan çözülmemesi için düğüm yapın.

Tüm bu aşamalardan sonra pet şişeden süs yapımı tamamdır. Bunu ince bir kurdele ya da ip yardımı ile istediğiniz yere asarak kullanabilirsiniz. Uygulamanın yapımında her türlü ip kullanışabilir. Elinizde küçük ip parçaları varsa bunları birbirine bağlayarak daha renkli bir tasarım yapabilirsiniz. Evde bu kolay çalışmayı denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız kalpli dekoratif süs yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir.

Dekoratif Süs Yapımı Resimli Anlatım
Dekoratif Süs Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial