Pet Şişe Kapaklarından Saklama Kabı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle pet şişe kapaklarını değerlendirebileceğiniz kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Pet şişeler ve bunların kapakları farklı şekillerde değerlendirilmektedir. Elinizde değerlendirilmeyi bekleyen pet şişeler varsa bunlarla güzel bir saklama kabı yapabilirsiniz. Size bahsedeceğimiz kolay yöntemi uygulayarak boncuk, vida, raptiye gibi küçük nesneleri saklamak için çok gözlü bir saklama kabı yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz pet şişe kapaklarından saklama kabı yapımı hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Pet Şişe Kapaklarından Saklama Kabı Yapımı

Evde bulunan boncuk, vida, ataş gibi küçük malzemeleri muhafaza etmek zordur. Bunları dağılmadan güvenli bir şekilde muhafaza etmek isterseniz evde ağzı kapaklı küçük saklama kapları yapabilirsiniz. Bunları tek tek yapmak yerine birkaç tane yaparak bir zemine monte edip çoklu saklama kabı olarak kullanabilirsiniz. Size bahsedeceğimiz kolay geri dönüşüm çalışması sayesinde aynı zamanda dekoratif bir ürün yapma şansına sahip olabilirsiniz. Tekli saklama kabı yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız ataç kutusu yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Pet Şişe Kapaklarından Saklama Kabı
Pet Şişe Kapaklarından Saklama Kabı

Gerekli Malzemeler

 • 4 tane pet şişe
 • Falçata
 • Makas
 • Bir karton parçası
 • Kalem
 • Kartonu kaplamak için istediğiniz renkte eva ya da kağıt
 • Yapıştırıcı
 • Silikon tabancası ( kapakları kartona yapıştırmak için )

Uygulamanın yapımında kullanacağınız pet şişelerin kapakları da olmalıdır. Saklama kaplarını farklı boyutlarda pet şişelerle yaparak daha hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.

Pet Şişe Kapaklarından Saklama Kabı Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise dekoratif saklama kabı yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

 • İlk olarak falçata yardımı ile pet şişelerin ağız kısmını dipten kesin. Bunların kenarlarındaki fazlalıkları makas ile keserek düzeltebilirsiniz.
 • Bu şekilde 4 tane saklama kabı hazırladıktan sonra zemin olarak bir kartonu daire şeklinde kesin ve üzerine kağıt ya da eva ile kaplama yapın.
 • Son olarak saklama kaplarının alt kısmına silikon sürerek bunları zemine güzelce yapıştırın.

Tüm bu aşamaların ardından dekoratif saklama kabı yapımı tamamlanmış oluyor. İçine malzemeleri koyarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. İsterseniz zemin olarak karton kullanmak yerine saklama kaplarını kullanmadığınız bir cd üzerine de yapıştırabilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda pet şişe kapaklarından saklama kabı yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin.

Pet Şişe Kapaklarından Saklama Kabı Yapımı Resimli Anlatım
Pet Şişe Kapaklarından Saklama Kabı Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial