Pet Şişe Kapağından Mini Kap Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle pet şişeleri değerlendirebileceğiniz kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Çoğumuzun evinde boş pet şişe bulunmaktadır. Bu şişeleri atmak yerine değerlendirmek isterseniz size anlatacağımız kolay yöntemi uygulayabilirsiniz. Bu şekilde kısa sürede saplı bir mini kap yapabilirsiniz. Kapağı bulunan bu kabın içine küçük takılarınızı, ataç, ilaç ya da krem koyabilirsiniz. Önerimiz dikkatinizi çektiyse pet şişe kapağından mini kap yapımı için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Pet Şişe Kapağından Mini Kap Yapımı

Pet şişeler ve bunların kapakları farklı kendin yap çalışmalarında kullanılmaktadır. Biz bugün sizlerle pet şişenin ağız kısmı ve kapakları ile mini kap yapabileceğiniz bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Yapacağınız bu minik kabın sapı da olacağı için küçük bir sepet görünümünde olacaktır. Bu mini kapların içine krem ve lip balm gibi makyaj malzemelerinizi koyabilirsiniz. Küçük küpe ve kolye gibi takılarınızı bu kabın içinde güvenli bir şekilde muhafaza edebilirsiniz. Ataç ve raptiye gibi malzemeleri de bu kaba koyabilirsiniz. Bu çok amaçlı kullanabileceğiniz kabı yapmak hem çok kolay hem de oldukça keyifli.

Gerekli Malzemeler

  • 2 tane pet şişe
  • Falçata
  • Makas
  • Silikon tabancası

Uygulamanın yapımında kullanacağınız pet şişeler aynı boyutta ve kapaklı olmalıdır.

Pet Şişe Kapağından Mini Kap Nasıl Yapılır?

Uygulamayı kolay bir şekilde yapmak için ağız kısmı kolay kesilen su şişelerini tercih edebilirsiniz. Malzemeler hazır ise pet şişe kapağından mini kap yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak makas yardımı ile su şişelerinin ağız kısmını kesin. Bunu yaparken mümkün olduğunca dipten kesmeye dikkat etmelisiniz.
  • Şişenin ağız kısmındaki plastik halkayı da keserek çıkarın. Bunu biraz kısaltarak kullanabilirsiniz.
Su Şişesinden Mini Kap Yapımı Resimli Anlatım
Su Şişesinden Mini Kap Yapımı Resimli Anlatım
  • Hazırladığınız 2 parçayı silikon ile birbirine güzelce yapıştırın.
  • Son olarak plastik halka parçasını da kapaklardan birinin iki yanına yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra pet şişeden mini kap yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz kabın üzerine ve sapların kenarına süsleme yapabilirsiniz. Bu kolay uygulama sayesinde evde rengarenk mini kaplar yapabilirsiniz. Aynı uygulamayı 5 litrelik pet şişelerle de yaparak biraz daha büyük kaplar elde edebilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını yapmak isteyenler için aşağıda pet şişe kapağından mini kap yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Elinizde değerlendirmek istediğiniz pet şişe kapakları varsa, pet şişe kapaklarından nihale yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial