Pet Şişe Kapağı ile Krem Kutusu Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Pet şişe kapağı ile krem kutusu yapımı evde kolaylıkla yapabilecğiniz bir geri dönüşüm çalışmasıdır. Çoğumuzun evinde boş pet şişe bulunmaktadır. Bunları atmak yerine farklı şekillerde değerlendirebilirsiniz. Bugün size pet şişe kapağı ile krem kutusu yapabileceğiniz bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Bu uygulama sayesinde çantanızda rahatlıkla taşıyabileceğiniz küçük bir krem kutusu yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Pet Şişe Kapağı ile Krem Kutusu Yapımı

Evde pet şişe ile krem kutusu yapmak için 1 tane pet şişe ve bu şişenin kapağından 2 tane gerekmektedir. Kapaklardan birisi krem kutusunun altını diğeride üstünü oluşturacak. Krerm kutusunun gövdesi ise pet şişenin ağız kısmı ile yapılmaktadır. Tabanın sağlam olması için aynı kapaktan kullanılması gerekmektedir. Bu detaya dikkat ettiğinizde ortaya güzel bir krem kutusu çıkacaktır. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan uygulamanın detaylarına geçelim.

Pet Şişe Kapağı ile Krem Kutusu Yapımı-1
Pet Şişe Kapağı ile Krem Kutusu Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane pet şişe
  • Falçata
  • Makas
  • 2 tane pet şişe kapağı

İsterseniz kapak süslemesi yapmak için boncuk, pul ya da çıkartma kullanabilirsiniz.

Pet Şişe Kapağı ile Krem Kutusu Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise krem kutusu yapmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

  • Krem kutusu yapımı için pet şişenin ağız kısmı gerekmektedir. Bunun için ilk olarak falçata yardımı ile pet şişenin ağız kısmını kesin.
  • Daha sonra kestiğiniz bu parçayı makas yardımı ile küçülterek kapağın içine sığacak boyuta gelmesini sağlayın.
  • Son olarak kapaklardan birisini pet şişenin ağız kısmına bastırarak geçirin. Diğer kapağı da yerine takın.

Tüm bu aşamalardan sonra krem kutusu yapımı tamamdır. Pet şişe kapaklarının üzerinde siyah yazılar varsa bunları aseton yardımı ile çıkarabilirsiniz. Şık bir tasarım oluşturmak isterseniz kapağa boncuk ya da başka malzemeler yapıştırarak süsleme yapabilirsiniz. Bu kolay yöntemi uygulayarak evde çok güzel bir krem kutusu yapabilrisiniz. İsterseniz bu kutunun içine ilaç ya da küçük takılarınızı da koyabilirsiniz. Evde bu çalışmayı denemek isteyenleri işini kolaylaştırmak için aşağıda pet şişe kapağı ile krem kutusu yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Bu tarz çalışmalar ilgi alanınıza giriyorsa daha önce paylaştığımız pet şişe ile tuzluk yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Pet Şişe Kapağı ile Krem Kutusu Yapımı Resimli Anlatım
Pet Şişe Kapağı ile Krem Kutusu Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial