Pet Şişe Kapağı ile Kitap Ayracı ve Kalem Süsü Yapımı

Pet Şişe Kapağı ile Kitap Ayracı ve Kalem Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Pet şişe kapağı ile kitap ayracı ve kalem süsü yapımı başlığı altında evde çok kolay yapabileceğiniz 2 tane geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Evde pet şişe varsa bunların plastik kapaklarını kullanarak güzel bir kitap ayracı ve kalem süsü yapmayı deneyebilirsiniz. Bu önerimizi değerlendirmek isterseniz uygulamanın yapımı için ihtiyacınız olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının videolu anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Evde pet şişe kapağı ile kalem süsü ve kitap ayracı yapmak için aynı yöntem uygulanmaktadır. Plastik kapakların alt taraflarına uygun şekilde açacağınız delikler sayesinde bunları kitap ayracı ya da kalem süsü haline getirebilirsiniz. Küçük çocuğunuz varsa evde bu kolay geri dönüşüm çalışmalarını onunla yaparak keyifli vakit geçirebilirsiniz. Kullanacağınız farklı renklerde kapaklarla çok güzel tasarımlara imza atabilirsiniz. Uygulamanın yapımında her türlü plastik kapak kullanılabilir. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan uygulamaların detaylarına geçelim.

Pet Şişe Kapağı ile Kitap Ayracı ve Kalem Süsü Yapımı-1
Pet Şişe Kapağı ile Kitap Ayracı ve Kalem Süsü Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

 • 2 tane pet şişe kapağı
 • Falçata
 • Yapıştırıcı
 • Eva
 • 1 çift oynar göz
 • Plastik kapağa delik açmak için sivri bir nesnebir

Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede güzel bir kitap ayracı ve sevimli bir kalem süsü yapabilirsiniz.

 • İlk olarak plastik kapakların üzerindeki yazıları çıkarmakla işe başlayabilirsiniz. Bunun için pamuğa biraz aseton dökerek kapakları hafifçe ovalamak yeterlidir.
 • Kitap ayracı yapmak için kapaklardan bir tanesinin alt tarafına falçata ile kesik yapın. Bu kesik kitap yapraklarının geçeceği boyutta olmalıdır.
 • Yaptığınız kitap ayracının üzerine eva ile küçük bir süsleme yaparak bunu daha şık bir görünüme kavuşturabilirsiniz.
 • Kalem süsü yapmak için de plastik kapağın alt tarafına sivri bir nesne yardımı ile yuvarlak delik açın. Bu delik kalem geçecek büyüklükte olmalıdır.
 • Sonrasında eva ile küçük bir üçgen yapıp bunu ve oynar gözleri yapıştırarak civciv şeklinde sevimli bir kalem süsü yapabilirsiniz.

Bu yazımızda bahsettiğimiz kolay yöntemi uygulayarak plastik kapaklarla güzel çalımalar yapabilirsiniz. Kapakları süslemek için eva yerine keçe ya da başka malzemeler de kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu kolay uygulamaları denemek isteyenler için aşağıda pet şişe kapağı ile kitap ayracı ve kalem süsü yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Plastik kapakları farklı bir şekilde değerlendirmek isterseniz daha önce paylaştığımız pet şişe kapakları ile düğme yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial