Pet Şişe Kapağı ile Çiçek Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Pet şişe kapağı ile çiçek yapımı kolay bir geri dönüşüm çalışması olduğu için isteyen herkes evde rahatlıkla uygulayabilir. Günümüzde pet şişeler gibi bunların kapakları da değerlendirilmektedir. Bu plastik kapaklarla çocuklar için oyuncak ve farklı dekoratif ürünler tasarlanmaktadır. Bu tarz çalışmalardan örnekleri fırsat buldukça sizlerle paylaşıyoruz. Bu yazımızda bahsedeceğimiz pet şişe kapağı ile çiçek yapımı da bu çalışmalardan birisi olarak ilginizi çekebilir. Evde güzel plastik çiçekler yapmak isterseniz uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Pet Şişe Kapağı ile Çiçek Yapımı

Evde yapay çiçek yapımı için kağıt, keçe ve eva gibi malzemeler kullanılmaktadır. Bu tür çalışmalar el becerisi gerektirdiği için ilk denemede zorlanabilirsiniz. Bunun yerine az sonra size anlatacağımız yöntemi uygulayarak plastik kapaktan güzel bir çiçek yapmayı deneyebilirsiniz. Pet şişe kapaklarını kullanarak yapacağınız rengarenk çiçekler sayesinde evinizin dekorunda bir farklılık oluşturabilirsiniz. Bu önerimiz dikkatinizi çektiyse işe ilk olarak aşağıdaki listede verdiğimiz malzemeleri temin etmekle başlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane pet şişe kapağı
  • Falçata
  • 1 tane ahşap çubuk
  • Yapıştırıcı

Pet Şişe Kapağı ile Çiçek Nasıl Yapılır?

Tek bir çiçek yapmak için 1 tane plastik kapağa ihtiyaç vardır. Yapacağınız çiçek sayısına göre ihtiyacınız kadar pet şişe kapağı temin ettikten sonra aşağıda anlatacağımız adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Plastik kapağı düz bir zemin üzerine iç tarafı size bakacak şekilde yerleştirin.
  • Sonrasında kapağın iç tarafını falçata ile kesmeniz gerekiyor. Bunun için kapağın iç tarafındaki çizgilerin üzerinden falçata ile geçmeniz yeterlidir.
  • Bu şekilde kapağın kenarlarını küçük parçalara ayırdıktan sonra bunları parmağınızla dışa doğru bükerek açtırın.

Tüm parçaları düzgün bir şekilde açtırdığınızda ortaya güzel bir çiçek çıkacaktır. Bu konuda işinizi kolaylaştırmak için aşağıda pet şişe kapağı ile çiçek yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Pet Şişe Kapağı ile Çiçek Yapımı Resimli Anlatım
Pet Şişe Kapağı ile Çiçek Yapımı Resimli Anlatım

Mutfakta atılmayı bekleyen pet şişeler varsa bunların kapaklarını yapay çiçek yaparak değerlendirebilirsiniz. Pet şişeleri çocuğunuza oyuncak yaparak değerlendirmek isterseniz  daha önce paylaştığımız pet şişeden oyuncak nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz. Plastik kapaklarla güzel bir dekoratif çiçek yapmak isterseniz bu konuda işinizi kolaylaştırmak için aşağıda pet şişe kapağından çiçek videolu anlatım paylaşıyoruz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial