Pet Şişe ile Yapabileceğiniz 5 Kolay Geri Dönüşüm Çalışması

Pet Şişe ile Yapabileceğiniz Beş Kolay Geri Dönüşüm Çalışması
Sosyal medyada paylaş

Pet şişe ile yapabileceğiniz 5 kolay geri dönüşüm çalışması başlığı altında sizlerle pet şişeleri değerlendirebileceğiniz farklı çalışmalar paylaşıyoruz. Pet şişeler günümüzde geri dönüşüm çalışmalarında sıkça kullanılmaktadır. Bu plastik şişeler makas ile kolayca kesilmekte, akrilik ya da sprey boya ile boyanabilmektedir. Yapacağınız tasarıma bağlı olarak bu şişeleri bütün olarak ya da parçalar halinde kullanabilirsiniz. Bu konuda size ilham verecek örnek çalışmaları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Pet Şişeden Çatal Kaşıklık Yapımı

Evde değerlendirilmeyi bekleyen pet şişe varsa bununla güzel bir çatal kaşıklık yapabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken bir falçata ile pet şişeyi ortasından kesmek. Kestiğiniz şişenin alt tarafının ağız kısmını kurdele ile süsleyerek bunu çatal kaşıklık olarak kullanabilirsiniz. Tasarımı biraz daha şık bir hale getirmek için pet şişe kapağı ile çiçek yaparak bunu kurdelenin üzerine yapıştırabilirsiniz. Pet şişenin üst tarafındaki yuvarlak parçayı ortadan ikiye bölüp bunları üst üste yapıştırarak bir de peçetelik yapabilirsiniz.

Pet Şişeden Çatal Kaşıklık
Pet Şişeden Çatal Kaşıklık

Pet Şişeden Sabunluk Yapımı

Evde kullanacağınız sabunluğu kendiniz yapmak isterseniz bunun için pet şişe kullanabilirsiniz. Pet şişenin alt kısmını ya da ortadaki düz parçayı kullanarak aşağıda gördüğünüz gibi sabunluklar yapabilirsiniz. Evde pet şişeden sabunluk yapımı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önce paylaştığımız pet şişe ile sabunluk yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Pet Şişeden Sabunluk
Pet Şişeden Sabunluk

Pet Şişeden Vazo Yapımı

Pet şişe ile evde şık bir vazo da yapabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken falçata yardımı ile pet şişeyi ortadan ikiye kesmek. Sonrasında elinizdeki iki pet şişe parçasının ağız kısımlarına makas ile kesikler yapmak ve bu parçaları silikon tabancası yardımı ile birbirine tutturmak. Daha şık bir tasatım oluşturmak isterseniz vazoyu istediğiniz renkte sprey boya ya da akrilik boya ile boyayabilirsiniz.

Pet Şişeden Vazo
Pet Şişeden Vazo

Pet Şişeden Kitap Ayracı Yapımı

Kendiniz ya da sevdikleriniz için güzel kitap ayraçları yapmak için de pet şişeleri kullanabilirsiniz. Pet şişenin düz kısmına kalem ile istediğiniz şekli çizin ve makas ile kesin. Bu yöntemi uygulayarak aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi sevimli kitap ayraçlatı yapabilirsiniz.

Pet Şişeden Kitap Ayracı
Pet Şişeden Kitap Ayracı

Pet Şişeden Kelebek Yapımı

Pet şişeleri çöpe atmak yerine bunlarla istediğiniz boyutta dekoratif kelebekler yapabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken istediğiniz boyutta bir kelebek kalıbı çıkarmak ve bu kalıbı kullanarak pet şişenin düz kısmına kelebeği çizmek. Çizdiğiniz kelebeği makas ile kestikten sonra istediğiniz şekilde süsleme yapabilirsiniz.

Pet Şişeden Kelebek
Pet Şişeden Kelebek

Bu yazımızda sizlerle pet şişeden neler yapılır? sorusuna cevap olabilecek kolay geri dönüşüm çalışmalarından örnekler paylaştık. Bu tarz çalışmalar ilgi alanınıza giriyorsa daha önce paylaştığımız pet şişeden şekerlik yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial